01.06.2017 17:20

WhatsApp Kullanıcıları için Çok Önemli Uyarı

WhatsApp uygulamasının şok kararı uygulanmaya başladı. Bundan sonra WhatsApp herkes tarafından kullanılamayacak? Peki sınırlama hangi telefonlar için geçerli?

Sosyal medya uygulamalarıyla beraber öne çıkan anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en popüler olanlarından biri WhatsApp olarak biliniyor. Facebook çatısı altında çalışan anlık mesajlaşma uygulaması, Facebook’un popülaritesini de kullanarak kısa süre içerisinde öne çıkan uygulamalardan biri olmayı başardı. Kullanıcı sayısı 1 milyarı bulan WhatsApp’ın bu popülaritesiyle beraber tıpkı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi sürekli güncellemeler almaya başladığını da gördük. Tüm bu WhatsApp güncellemelerine artık alışmışken eski telefonlar içinse uygulamanın artık yeni özellikleri desteklenmediği için radikal kararlar almaya başladığını da biliyoruz. Geçtiğimiz yılın son aylarında yapılan açıklama ile WhatsApp, artık bazı telefonlara da tamamen desteğini kaldıracağını ve bu telefonlarla kullanıma izin vermeyeceğini belirtmişti.

WhatsApp Desteği Kalkan Telefonlar

Yapılan açıklamalardan sonra şimdilerde WhatsApp uygulamasının beklenen adımları atmaya başladığı ortaya çıktı. Daha önce birçok cihaz için desteğin kesilmesinin ardından şimdi ise yeni cihaz serileri hakkında da nasıl bir yol izleneceği ortaya çıktı. WhatsApp uygulamasının 17 Haziran sonrası tüm eski telefonlara desteği keseceği açıklandı.

Android 2.0 işletim sitemine, Nokia’nın bir türlü başarı elde edemeyen Symbian S40 ile S60 işletim sistemine, iOS 7.0 ve altına, tüm BlackBerry OS cihazlara desteğin tamamen kesileceğini belirtelim. Bunun için WhatsApp, bir güncelleme yayınlayacak ve tüm bu cihazlarda uygulama kullanılmaz hale gelecek.