28.06.2017 15:27

WhatsApp Mesajı Geri Alma Özelliği Doğrulandı, İşte Tüm bilgiler

WhatsApp Mesajı Geri Alma sistemi için yeni bilgiler ortaya çıktı. WhatsApp Mesajı Geri Alma sistemi kesin olarak geliyor. İşte bilinen detaylar.

WhatsApp, sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olarak biliniyor. Anlık mesajlaşma özelliği ile öne çıkan uygulamanın bu kadar çok gündemde olması ve bu kadar fazla kişi tarafından kullanılıyor olması uygulamanın zaman zaman sorunlarla gündeme gelmesine neden oluyor. WhatsApp üzerinde yaşanan en büyük sorun ise yanlış gönderilen mesajlar. Mevcut sistemde WhatsApp üzerinden bir mesaj gönderdiğinizde bu mesajı geri almanız mümkün olmuyordu. Şimdi ise bu durum sorun olmaktan çıkıyor. WhatsApp Mesajı Geri Alma sistemi doğrulandı.

WhatsApp Mesajı Geri Alma Nasıl Çalışacak?

Yeni sistemin çalışma mantığı da oldukça basit. Daha önce 2.17.235 beta sürümüyle ortaya çıkıp, ardından geri çekilen özellik, resmi olarak doğrulandı. WhatsApp Mesajı Geri Alma sistemi için resmi blog sayfasından yapılan açıklamada basit işleyiş hakkında bilgilerde verildi.

WhatsApp Mesajı Geri Alma sisteminin ilk olarak 5 dakikalık bir dilimde çalışacağı belirtildi. WhatsApp Mesajı Geri Alma sisteminde ilk 5 dakika içerisinde mesajı geri alabiliyorsunuz. Bu sürenin üzerinde ise mümkün değil.

WhatsApp Mesajı Geri Alma

İleti geri çağrıldığında “bu ileti geri çağrıldı” bilgisi verilecek. WhatsApp Mesajı Geri Alma sistemiyle karşıdaki kullanıcı da bilgilenmiş olacak. Tabi tüm bunlar için alıcının mesajı görmemiş olması gerekiyor. Mesaj görülmüşse geri çağrılma yapılamayacak. Yeni güncellemenin kısa süre sonra gelmesi bekleniyor. WhatsApp Mesajı Geri Alma hem Android hem de iOS için yayınlanacak bunu da ekleyelim.