19.12.2016 10:00

WhatsApp’a Yeni Özellik: Geçmiş Mesajlar Silinebilecek!

Akıllı telefonların vazgeçilmez iletişim uygulaması haline gelen WhatsApp’a yeni bir güncelleme geldi. Artık WhatsApp kullanıcıları geçmiş tarihli mesajlarını silebilecek.

Akıllı telefonların vazgeçilmez iletişim uygulaması haline gelen WhatsApp’a yeni bir güncelleme daha geldi. Buna göre artık WhatsApp kullanıcıları yanlışlıkla gönderdiği mesajları silebilecek, bunun yanında yine kullanıcılar geçmiş tarihli gönderdiği mesajları da silebilecek. Alanında ki mobil uygulamalara göre büyük bir başarı gösteren WhatsApp, yaptığı güncellemeler ile birlikte Skype’a dahi kafa tutar hale geldi. Facebook’un çoğunluk hisselerini aldığı, görüntülü arama, sesli arama gibi fonksiyonları ve işlevselliği ile büyük beğeni toplayan WhatsApp, mobil marketlerde ki kararlı yürüyüşüne devam ediyor.

WHATSAPP’IN GÖNDERİLEN VE GEÇMİŞ MESAJLARI SİLME ÖZELLİĞİNİ KULLANMAK ÇOK BASİT

WhatsApp’ın yeni güncellemesinde yayınladığı gönderilen ve geçmiş mesajları silme özelliğini kullanmak ise çok basit, kullanıcılar silmek istedikleri mesajın üzerine gelerek basılı tuttuktan sonra “İptal Et-Revoke” ibaresini seçmesi yetiyor. Diğer taraftan bu özelliğin bulunduğu yeni güncelleme şimdilik sadece Apple cihazlarında geçerli olurken, Android için de yeni bir güncelleme yayınlanması bekleniyor. Son olarak WhatsApp’ın finansal çözümlerinin arttırılması adına yakın zamanda hisselerinin halka arz edileceği ekonomi ve yazılım uzmanları tarafından dile getiriliyor, fakat şirketin bu konuyla ilgili resmi bir açıklaması bulunmuyor.