12.01.2016 23:24

Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır?

Windows 10'u İngilizce kurduysanız veya yanlışlıkla Windows 10'un dili İngilizce olduysa bu yazımızda Windows 10'u nasıl Türkçe yapacağınızı anlatacağız.

Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır?

Microsoft, dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olmasının yanı sıra aynı zamanda dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows‘un da sahibi. Dünyanın en popüler işletim sistemini avuçlarında barındırması sebebiyle dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olmayı başaran Microsoft, son yayınladığı Windows sürümü olan Windows 10 ile çok kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1‘den ücretsiz yükseltme seçeneği ile Windows 10’u ilk yıl ücretsiz olarak kullanıcılara sundu. Bu yükseltme sırasında hatalı bir yol izleyen kullanıcılar bazı sebeplerden ötürü yükseltmeden sonra işletim sistemlerini İngilizce buldular. Kullanım açısından zorluk yaratan bu durumda Windows 10 işletim sisteminizi nasıl Türkçe yapacağınızı aşağıda adım adım anlattık.

Windows 10 Türkçe Yapma Resimli Anlatım

İlk olarak Başlat butonuna tıklayın. Hemen ardından Settings seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden Time and language seçeğine tıklayın ve karşınıza gelen sayfadan Region and language sekmesine geçin.

Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır? Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır?

Bu sekmeye geçtikten sonra karşınıza gelen sayfadan Add language seçeneğine tıklayın ve Turkish (Türkçe) seçeneğini bulun. Türkçe dilini ekledikten sonra eklenen Türkçe diline tıklayın ve Set as default butonuna tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman Windows 10 işletim sisteminiz Türkçe olacaktır.

Kategoriler: Rehber