Emekli zammı, asgari ücret zammı derken çok farklı kalemlerde de artışlar mevcut. Özellikle de devletin sunduğu yardım ödemelerindeki artışlar hiç de azımsanmayacak miktarda olması planlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş hali hazırda devam eden destek ödemeleri ile alakalı açıklamalarda bulunarak asgari ücret zammı sonrasında bu destek ödemelerinde de artışa gideceklerini belirtti. Her sene başında asgari ücret zammına istinaden devlet yardımları da eş zamanlı olarak zamlanırken, 2 senedir onay verilen asgari ücret zammı sayesinde, destek ödemeleri de zam alıyor. Zamlanacağı açıklanan sosyal yardımlar konusunda hak sahibi vatandaş ne kadar zamlanacağını merak ediyor. İşte bakanlık tarafınsan açıklanan destekler ve zamlı halleri

Yarın düzenlenecek olan kurul toplantısı ile birlikte emekli maaşı ve memur maaşı zamları belirlenecek. TÜİK verilerine bir de refah payı eklenecek iken emekli maaşında bu zammın yüzde 35 civarında seyredeceği ön görülüyor. Peki bu oran destek ödemelerini nasıl etkileyecek. Sosyal yardımlara kaç para olacak? Hangi sosyal yardımlar artacak? İşte detaylar.

Çok fazla sayıda türde ödenen destek ödemeleri zamlı halleri merak ediliyor. 65 yaş, engelli ve evde bakım aylıkları ve kıdem tazminatı maaş zamları katsayıları miktarınca zamlanacak. Merkez Bankası'nın anket verilerine göre 16.90'lık enflasyona göre ödeme miktarları şu şekilde olacak. kıdem tazminatı tavanı 19 bin 982 liradan 23 bin 240 liraya, 65 yaş aylığı bin 997 liradan 2 bin 323 liraya, engelli aylığı bin 594-2 bin 392 liradan bin 854-2 bin 781 liraya, evde bakım aylığı da 4 bin 336 liradan 5 bin 43 liraya çıkacak.

E-Devlet Kapısı Aralandı

Geçtiğimiz aya kadar sadece başvuruların yapıldığı e-devlet üzerinden artık daha kapsamlı işlemler yapılabilecek. PTT üzerinden ödemesi alınan tüm destekler ile alakalı olarak artık e-devlet platformu üzerinden çekimler sağlanabilecek. Gün gün dijitalleşme yolunda önemli adımlar atan PTT AŞ: bu sayede vatandaşın oturduğu yerden hesabına parayı aktarması sağlanırken, zamandan tasarruf edilmesinin de önü açılmış olacak.

PTT Çevrimiçi İşlemler E-Devlette

PTT'nin dijitalleşme yolunda attığı önemli adımlardan olan çevrimiçi işlemlere artık e-devlet hesabınız üzerinden erişebileceksiniz. 

Seo Nedir ve Seo Neden Önemlidir Seo Nedir ve Seo Neden Önemlidir