Emekli vatandaş için bankalar zaman zaman kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. PTT'de Aktif Bank işbirliği ile kredi imkanı sunarken, yeni kredi kampanyası emeklileri PTT'ye çekiyor. Emekli maaş hesabınızı PTT'ye taşımanız şartı ile bir çok avantajdan faydalanabileceğiniz gibi kredi kampanyasından da faydalanabileceksiniz. Kamu Bankaları ile alakalı emekliye özel ek ödeme Resmi Gazete'deki yerini almış iken PTT'de dev kampanyasında 70.000 TL ödemeyi çok avantajlı paketler halinde müşterisine sunuyor. 

PTT Emekli Kredisi Kampanyası

PTT Aktif Bank işbirliği ile tek başvuruya 70.000 TL'ye varan ödeme yapıyor. Emekli maaşını PTT üzerinden almakta olan emekliye özel düzenlenen kampanya kapsamından faydalanmak isteyen emeklinin eskiden çekmiş olduğu ve ödemesi devam eden kredisi olup olmadığı soruşturuluyor. Önceden çekilen kredi miktarına göre emekliye ek ödeme sunuluyor. 

PTT özellikle de son zamanlarda dijitalleşmeye attığı adım ve emekliye özel düzenlediği kampanyalar ile gündemde olmaya başlamış bulunuyor. Özellikle de emekliye özel sunulan ihtiyaç kredisi paketleri ilgi odağı oluyor. Zaten hayat mücadelesi ile cebelleşen emekliye bu ek ödeme ilaç gibi geliyor. Geri ödemesi ile esnek ödeme yöntemi ile sunulurken, emekli ister ertelemeli isterse de düşük faiz uzun vade avantajları ile kredisini kullanıp, anında hesabına aktarabiliyor. 

Efsane Serinin Oyunu 33 TL'ye Düştü! Oyuncular Tarafından Kapış Kapış Alınıyor! Efsane Serinin Oyunu 33 TL'ye Düştü! Oyuncular Tarafından Kapış Kapış Alınıyor!

PTT Aktif Bank üzerinden ek ödemelerin yapılacağı Nkolay kredi kampanyası ile alakalı resmi internet sayfasından açıklama yapmış bulunmaktadır. PTT tarafından yapılan açıklamada  "Maaşını PTT'den alan emeklilere kredi almak N KOLAY! Nakit ihtiyacı olan emeklilerimize 70.000 TL'ye kadar %3,19'dan başlayan faizlerle nakit kredi. İhtiyaçlarını değil, borçlarını ertele. Faiz oranı; %3,19 ile %5,09 aralığındadır"  denilmiştir. 

Kamu Bankaları da Atağa Geçti

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank'da devlet destekli kredi imkanı sunmaktadır. 15 milyon emekliyi yakından ilgilendiren destek kampanyaları için kredi puanı önem arz ediyor. Borç kapatma kredisi adı altında sunulan dev destek paketleri, 90 gün ertelemeli olarak ya da uygun faiz imkanı ile 36 ay vade ile sunuluyor. Ziraat Bankası son düzenlediği kredi kampanyasında aslın limiti 70.000 TL olan kredi miktarını 100.000 TL olarak ödeme dönemini başlatmış bulunuyor. 

Ziraat Bankası'ndan 100.000 TL'lik kredi kampanyası yüzde 2.64 faiz ile müşterisine sunuluyor. Ziraat Bankası 100.000 TL kredi geri ödemeleri ise aylık 5.694 TL'ye tekabül ediyor.