Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İŞKUR iş birliği ile işi olmayan vatandaşa belirli şartlarda 4400 TL ödenecek. İŞKUR üzerinden yapılması planlanan bu ödemelerin tek seferlik olarak  verileceği ve 4400 TL ödeneceği açıklandı. Aile Bakanlığı'nın olduğu kadar İŞKUR'un da maddi durumu yetersiz olan vatandaşa yönelik destekleri devam ediyor. Son açıklanan bilgilerde İŞKUR'a başvuru yapan vatandaşa yönelik tek seferlik destek ödemesi verileceği açıklandı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı farklı ihtiyaçlara göre dar gelirliye kalem kalem ödemeler sürdürüyor. İş arayan kişiye yönelik de İŞKUR ortaklığı ile yeni destek ödemesi veriliyor. İş arayan vatandaşın cebini rahatlatacak ve iş bulasıya kadar ki dönemde ihtiyaçlarını karşılayacak olan ödeme miktarı 4400 TL olarak açıklanmış bulunuyor. İŞKUR resmi sitesinde ve Aile Bakanlığının sosyal yardımlar sayfasında açıklanan detaylar da 4400 TL destekten faydalanmak için ise birkaç şart bulunuyor. 

İş Arayan Gençlere Özel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş arayan gençlere özel desteklerini sürdürmeye devam ediyor. İş arayan gencin bir de İŞKUR kaydı bulunmaktaysa 4400 TL nakit olarak ödeniyor. İş bulma yardımı kapsamında 4400 tl destek ödemesi yapılacak. Bu yardımın işe başlanması sonrasında da belirli bir süre devam edeceği açıklandı. Öte yandan iş bulma imkanı da sağlanabilmektedir. 

Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde? Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde?

İş Bulma Yardımı Ne Kadar Ödeniyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemelerden sadece bir tanesi iş bulma yardımı olarak bilinmektedir. Bu destekler yeni iş bulan vatandaşa da sağlanmaktadır. Peki bu yardımdan faydalanmak için başvuru şartları ve detayları nelerdir?

İş Bulma Yardımı Başvuru Şartları?

İş bulma yardımı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödemesi yapılan destekler arasında yer almaktadır. Ancak belirli şartları karşılayan vatandaşa ödenmektedir. 

Stabil olarak yardım ödemesi almaya devam eden, Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının dar gelirli kapsamında değerlendirdiği her birey faydalanabilmektedir. İŞKUR kaydının olmasının önem arz ettiği başvuru şartlarında 18-55 yaş aralığında olma şartı da mevcuttur. 1 Temmuz itibari ödenmesi planlanan bu destek kapsamında 4400 TL ödeme tek seferlik olarak yapılacaktır.