Olay! Aziz Yıldırım Bodrum uçağında kavga ayırdı! Olay! Aziz Yıldırım Bodrum uçağında kavga ayırdı!

Dünyanın en popüler dizi ve film izleme platformlarından olan Disney Plus Türkiye, Aras Bulut İynemli'nin başrolünde yer aldığı merakla beklenen Atatürk dizisini iptal ettiği yönünde haberler dün sosyal medyada gündem olmuştu.

Heycanla beklenen Atatürk dizisi, Disney Türkiye'nin reklam dizilerinden biriydi hatta dizinin 29 Ekim'de yayınlanması planlanıyordu. Ancak dün bazı haber siteleri Twitter hesaplarından Disney Türkiye'nin Atatürk dizisini ermeni lobisi nedeniyle iptal ettiğini duyurdu. Çok geçmeden Disney'e büyük tepkiler gelmiş ve abonelikler iptal edilmeye başlanmıştı.

Disney Plus, bugün Atatürk dizisinin iptal edilmediğini dizinn fragmanını Twitter’da "Orijinal dizi Atatürk çok yakında, Cumhuriyetimizin 100. yılında yayında" notuyla duyurdu.

Bazı haber siteleri, Amerika Ulusal Ermeni Komitesi (ANCA), sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Atatürk dizisinin iptal edilmesini istediğini Disney'in de bu çağrıya uyarak diziyi iptal ettiğini duyurmuştu. Ancak çok geçmeden ortaya gerçek çıktı. Disney'in tüm dünyada platformlarında ekonomik sebepler nedeniyle dizilerin bazılarının yayınından vazgeçtiği yazıldı. 

Zaten Disney Atatürk dizisinin kaldırıldığına dair bir paylaşım yapmamış, Recep İvedik 7, Kaçış, Bursa Bülbülü gibi yerli içerikler platformdan kaldırınca bazı hesaplar Atatürk dizisinin de yayınlanmayacağını yazmıştı.