Aşkı Memnu'nun Kadın Başrolü Beren Saat Olmasaydı Kim Olurdu Sorusunu Yıllar Önce Bildi! Aşkı Memnu'nun Kadın Başrolü Beren Saat Olmasaydı Kim Olurdu Sorusunu Yıllar Önce Bildi!

Herkesin en çok istediği şeylerden biri sağlıklı ve genç görünen bir cilt. Ancak zamana meydan okuyamıyoruz ve yaşlanma süreci şehrin kaosu, sosyal medyanın yarattığı stres, iş ve özel yaşamdaki etkenler ve hatta çevresel faktörler cildimizi daha da yorgun ve mat gösterebiliyor.

Ancak daha canlı ve genç bir cilde sahip olmak için yapılabilecekler var. Hem de estetik yöntemler dışında. Peki genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için neler yapılabilir? İşte daha genç daha sağlıklı daha parlak bir cilde sahip olmanız için yapabilecekleriniz!

Bol Su Tüketimi

Bu çok klişe gelebilir ama sağlıklı bir cilt için en önemli etkenlerden biri su içmeniz. Vücudunuzu ve cildinizi nemli tutmak için günde en az 10 bardak su içmelisiniz. Su tüketimi cildinizin nem dengesinin koruması yanı sıraq cildinize parlaklık kazandıracaktır. 

Düzenli Cilt Bakımı

Cildinize bakım yapın derken cildinize tüm kimyasalları sürün demiyoruz. Cildinizin tipine uygun olan temizleyici, tonik ve nemlendirici ürünleri sağlıklı bir cilt için yeterlidir. Tabii ki haftada birkaç kez cilt maskesi ve peeling de yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda ruhsal sağlığınıza da iyi gelecektir.

Güneş Kremi

Cildinizin yaşlanmasını önlemek için en önemli faktör güneşin zararlı UV ışınlarından cildinizi korumak. Bu nedenle, dışarıya çıkmadan önce mutlaka yüksek faktörlü ve cildinize uyan bir güneş kremi kullanmalısınız.

Sağlıklı Beslenme - Sigara ve alkolden uzak durun!

Cildinizin sağlığı için de sağlıklı beslenmeniz bol miktarda meyve ve sebze tüketmeniz gereklidir. Ve sigara ve alkol tüketimini azaltmanız cildinizin çökmemesi için önemlidir.

Uyku

Uyku, cildinizin kendinsini yenilemesini sağlayan faktörlerden biri. Uykusuz geçirdiğiniz saatler sonrası cildiniz de yorgun ve mat bir görünüm oluşur. Bu nedenle uyku düzeninizi otutmanızda fayda var.