15.12.2016 23:14

Amazon Drone ile Ürün Teslimi Yapmaya Başladı!

Yakın zamanda sıkça duymaya başladığımız ve hayatımıza giren Drone’ler ticarette de kullanılmaya başlandı. Amazon teslimatlarını Drone’ler ile yapıyor!

Yakın zamanda sıkça duymaya başladığımız ve hayatımıza giren Drone’ler ticari faaliyetler içinde kullanılmaya başlandı. Küresel anlamda e-ticaret sitelerine yön veren ve en büyük perakende satış ağı olarak dikkatleri üzerine çeken Amazon, uzunca süre denediği ve çalıştığı teknik detaylar ile alt yapı çalışmaları sonrasında ilk teslimatını Drone ile gerçekleştirdi. Konuyla ilgili konuşan Amazon’un CEO-Founder’i Jeffrey P. Bezos, “İlk teslimatımız İngiltere’nin Cambridge gerçekleşti, müşterimizin 2,1 kilogramlık paketi 120 metre irtifada yaklaşık 13 dakikalık uçuş süresi sonrasında teslim edildi. Bu teslimatların devamı gelecek, çok daha spesifik ve koordine bir sürece imza atacağız” ifadelerini kullandı.

AMAZON’UN DRONE İLE ÜRÜM TESLİMATININ PROJE ADI: AMAZON PRİME AİR

Amazon’un Drone ile ürün teslimatının proje adının Amazon Prime Air olduğunu belirten CEO Jeffrey P. Bezos, “Bu projenin ilk ayağında şimdilik sadece 14 kilograma kadar olan ürünlerin teslimatını yapabileceğiz ve ürünün kalkış noktası ile varış noktası arasında yarım saatlik bir uçuş mesafesi olabilecek, 250 metrelik yüksekliğe kadar ulaşmayı hedefliyoruz. Az önce dediğim gibi elbette ki bu teknik konular süreç ile birlikte daha da ilerleyecek ve müşterilerimize kolaylıklar sunacak” Dedi.