Asgari ücret zammının duyrulması sonrası zam yağmuru daha da şiddetli başladı. Geçtiğmiz hafta açıklanan 13 bin 414 lira brüt asgari ücret tutarı, 11 bin 402 lira net asgari ücret tutarı sonrası vatandaş rahat bir nefes alamadı çünkü market fiyatlarına zam üzerine zam yağdı.

Vatandaş geçim için bankalardan kredi kovalamaya başlarken faiz oranları buna da müsade vermiyordu. Neyse ki vatandaş için çözüm paketleri oluşturulmaya başlandı. Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası dahil bankalar sıfır faizle esnaf, kobi ve bireysel ihtiyaç kredisi kampanyaları için harekete geçti.

KREDİ ÖDEMEK İÇİN KREDİ ÇEKİLİYOR!

Vatandaşlar geçinebilmek için krediye muhtaç kalırken en uygun faizle kredi aramaya başladı. İnternet sitelerinden en düşük kredi faizi veren bankaları araştıran vatandaş için sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Ekonomik krizinde kıyısında olan ülkemizde vatandaş rahat nefes alsın diye çözüm paketleri oluşturulmaya başlandı. Devlet asgari ücreti yükseltmesi sonrası emekli vatandaşlar ve memurlar için de hazırlıklara başladı. Ancak zamlar devam edine vatandaş çözümü yeniden kredi çekmekte buldu. Kredi kartları dolan vatandaşlar çözümü bankalardan kredi çekmekte buldu. Eskiden ev, araba için kredi çeken vatandaşlar şimdilerde kredi kartı borçlarını ve çektikleri kredileri kapatmak için yeni krediler çekmeye mecbur kaldı. Ancak kredilerin faizleri vatandaşı isyan noktasına getirdi. Durum böyle olunca harekete geçildi.

Seo Nedir ve Seo Neden Önemlidir Seo Nedir ve Seo Neden Önemlidir

Vatandaşın temel ihtiyaç mutfak masrafları artık karşılanamıyor. Vatandaş maaşını ne barınamaya ne de gıdaya yetebildirtiyor. Kiraların fahiş fiyatlara geldiği ülkemizde artık kredi ile hayatta kalmaya çalışılıyor. Ancak bankaların yüksek faiz oranları buna da izin vermiyor. Çözüm için yetkililer harekete geçti.

Bankalara 12 ay vadeli %0 faizli kredi paketleri için talimat verildi. Peki ama sıfır faizli krediler için başvurular ne zaman başlayacak?

Bankaların sıfır faizli kredi vermesi için talimat geldi. Önümüzdeki günlerde kısa süreli olmak üzere sıfır faizli kredi kampanyalarının duyrulacağı kulislerde konuşulmaya başladı.