17 milyon emekliyi yakından ilgilendiren gelişmeler mevcut. Emekliyi mest edecek ek ödeme açıklaması kamu bankaları tarafından verildi ve Resmi Gazete'de de onay aldı. Emekli maaşının dar gelirli kapsamında nitelendirildiği günümüzde emekli, maaşı haricinde ek ödemelere yönelirken, bu kapsamda devlet bankaları adeta sazı eline aldı. Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank emekli maaşını alan vatandaş için yeni kampanya başlattıklarını duyurdu.

Destek paketi adı altında sunulması planlanan ek ödemelerin, bayramdan hemen sonra Pazartesi günü emekliye sunulacağı açıklanırken, emeklinin de bu kapsamda kendi ihtiyacı olan paketi alacağı belirtildi. Kamu Bankalarının belirlediği şartlar kapsamına uyan emekli, anında bu ek ödemelerden faydalanabilecek olup, ödemeler ise Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından hesaplara otomatik olarak aktarılacaktır. 

Emekli maaşını kamu bankasına taşıyan emekli, sahibi oldukları IBAN'a anında ödeme alacaklardır. Başvurularını gerçekleştiren emekli, kendi bütçesine uyan kredi paketinden 24 ay vade ve düşük faiz imkanı ile faydalanabilecektir. Emekli maaş tutarına göre yapılacak olan kredi ödemeleri, geri ödemesi de emeklinin kredi puanına göre yapılacaktır. Özellikle de borcu olan emekliyi ilgilendiren bu krediler, borç kapatma kredisi olarak da bilinmektedir. 

Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde? Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde?

Bayramın hemen ertesi açıklanan bilgiler kapsamında emekli, ihtiyacı olan kredi miktarının anında çekebilecek ve istedikleri an IBAN'larına aktarabileceklerdir. Emekli maaşınız üzerinden 10.000 TL'den 70.000 TL'ye kadar kredi imkanından faydalanabilirsiniz. 50.000 TL'ye kadar olan kredilerinizi 36 ay vade ile ve 50.000 70.000 TL arasında olan kredilerinizi de 24 ay vade ile ödeyebilirsiniz. 

Emekli; emekli maaşını kamu bankasına taşıması sonrasında kredi için başvuruda bulunurken, esas alınan konu ise kredi sicili ve kredi puanı olmaktadır. Bu özel kredi kampanyası sayesinde ise emekli borçlarını kapatabilecek finansal açıdan daha rahat bir ortama erişebilecektir.