15.08.2017 18:13

Çamaşır Makinesi Su Alamamasının Neden ve Çözümleri

Çamaşır makineleri 21.yüzyıl dünyasında yaygın olarak kullanılıyor. Çamaşırların temizliği ve hijyenikliği ise çamaşır makinesi teknolojileri ile mümkün oluyor.

Çamaşırların çok hızlı bir şekilde ilk günkü hijyenikliğine ve kaliteli görselliğine en zorlu leke ve kirlerden dahi geri döndürülebilmesi günümüzün çamaşır makinesi teknolojisi ile mümkün oluyor. Günlük yaşantı içerisinde son derece yaygın ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan çamaşır makinelerinin oldukça yoğun biçimde kullanılması beraberinde pek çok sorunu da getiriyor. Özellikle de günlük yaşantı içerisinde pek çok kirli çamaşırdan gelen yabancı etken ile karşı karşıya kalabilen çamaşır makineleri su tesisatındaki kireç ve çakıl gibi etkenler ile de karşı karşıya kalabiliyor. Bu durumda zaman içerisinde çamaşır makinesinde çeşitli problemlerin yaşanmasına yol açabiliyor. Pendik Arçelik Servisi merkezi uzun yıllardır uzman ekipleri Arçelik markalı eski veya yeni çamaşır makinesi modellerinde yaşanan mekanik arızalar ile ilgili olarak etkin çözümler sağlanıyor.

Çamaşır makinesi çalışma prensibi çerçevesinde tüm etkenler ile doğrudan temas halinde bulunan parçalar ağırlıklı olarak mekanik parçalar olması dolayısı ile çamaşır makineleri arızaları arasında yaygın olarak mekanik temelli arızalar öne çıkıyor. Bu kapsamda çamaşır makinelerinin mekanik aksamları üzerinde meydana gelen problemlere yönelik olarak Arçelik Servisinin uzman ekipleri tarafından profesyonel standartlarda servis uygulamaları gerçekleştiriliyor. Özellikle de çamaşır makinesinin yeniden en kısa süre içerisinde ilk günkü performans ve kalitesine ulaştırılabilmesi konusunda en yeni teknolojik gelişmelerden yararlanan ve her zaman alanlarında uzman teknik ekipler ile müdahalelerin maksimum düzeyde memnuniyet odaklı biçimde şekillendiren Arçelik Servisi merkezi tarafından sunulan özel servis hizmetlerine 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çağrı hattı aracılığıyla kolay şekilde ulaşılabiliyor.

Bu çerçevede de Arçelik markalı çamaşır makinelerinde görülen yaygın mekanik temelli sorunlardan birisi olarak çamaşır makinesinin su alımı gerçekleştirememesi gelmektedir. Çamaşır makinesinin su alım işlemini gerçekleştirememesi şebeke musluğunun kapalı olması veya şebeke musluğunda su bulunmaması ihtimallerinin hemen ardından makinenin su giriş hortumunda bükülme yaşanmış olması değerlendirilerek, su giriş hortumu kontrolü uygulanır ve hortumlar düzeltilir. Ayrıca çamaşır makinesi su giriş hortumunda tıkanma meydana gelmiş olabilir ki bu durumda özel ekipmanlarla su giriş filtrelerinde temizlik uygulanarak, tıkanıklık giderilir. Kurtköy Arçelik Servisi uzman ekipleri son olarak ise makinenin kapısının tam olarak kapanması konusunda engel teşkil eden tüm etkenleri ortadan kaldırarak, sorunun tamamen çözülmesini sağlamaktadır.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: