14.08.2016 21:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter’dan AK Parti’nin 15.Yılını Kutladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter üzerinden AK Parti'nin 15'inci yıl dönümünü kutladı. İşte Cumhurbaşkanının Twitter'da attığı 15'inci yıl tweetleri!

recep tayyip erdogan, twitter

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaklaşık 10 milyon takipçisinin olduğu kendi Twitter hesabı üzerinden Kurucusu olduğu ve geçmişte Genel Başkanlığını yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 15’inci yıl dönümünü kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu tweeti AK Parti’nin kuruluş yılı olan 2001 yılına ithafen saat 20:01’de Twitter hesabından paylaştı. AK Parti’nin 15’inci yıl dönümü ile ilgili olarak Twitter hesabından üç ayrı tweet atan Erdoğan, en son tweetini 15’inci yıla atıfta bulunarak 20:15 saatinde paylaştı.

İşte Twitter’daki O Tweetler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tweetlerinde AK Parti’nin 15 Temmuz sürecine kadar vatanın bütünlüğünün korunması adına hiçbir güce taviz vermediğinden ve 15 yıl boyunca AK Parti’nin çeşitli yatırımlarla güçlü bir ülke oluşturduğuna vurgu yaptı. İşte Cumhurbaşkanının Twitter hesabı üzerinden attığı o tweetler!

Adalet ve Kalkınma Partisi, 14 Ağustos 2001 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulmuş bir siyasi partidir. 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan genel seçimlerde en yüksek oyu alan AK Parti, dönemin Genel Başkanı Abdullah Gül ile 58. hükümeti kurdu. AK Parti günümüzde kadar iktidar parti olarak faaliyetlerini sürdürmeyi başardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu kapsamda kurucusu olduğu partisinin 15’inci yılını Twitter hesabından kutlamış oldu.