Bugün emekli ve memur maaşları açıklaması yapıldı. Yapılan zam sonrasında derin bir nefes çekmek isteyen vatandaşın hevesi kursağında kaldı.  Son zamanlarda dolar kurunun yükselmesi ve enflasyon rakamlarının git gide artış göstermesi, maaşlara yapılan zamlara bile sevindirmiyor. Her ürüne yapılan zam vatandaşın adeta cebini eritiyor. Geçtiğimiz günlerde açıklaması yapılan sigara zammı ve akaryakıt zammı sonrasında bugünde bir ürüne yüzde 25- 30 aralığında zam yapıldığı açıklandı. Alkol fiyatları güncellendi. Peki zamlı alkol fiyatları ne kadar? 

Güncel Alkol Fiyatları

Geçtiğimiz gün en çok zamlanan ürünler arasında sigara ve akaryakıt fiyatları vardı. Ürünlere yapılan zamlar devam ederken, bir zam haberi daha alkol fiyatlarına geldi. Votka, viski, cin ve tekila fiyatlarına zam geldi. Peki viski fiyatları, votka fiyatları, cin fiyatları, tekila fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar...

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

 Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabından son dakika zam haberi ile alakalı açıklama yaptı. Bazı alkollü içeceklere zam yapıldığını duyurdu. Aybaş açıklamasında  Perno Ricard içki grubundan olan votka, viski, cin ve tekila ürünlerine yüzde 25’lik zam uygulandığını belirtti. Öte yandan Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, KT&G sigara grubuna 5 liralık zam uygulaması başladığını belirtti. Bu zamlar ise dün itibari ile yürürlüğe girdi. 

Viski, Konyak Fiyatları

Geçtiğimiz senelerde senede bir kere zamlanan sigara ve alkol fiyatlarından ÖTV zammı bu sene itibari ile yılda 2 kere uygulanmaya başladı. Enflasyon sebebiyle üretim maliyetinin altında kalmaması sebebiyle böyle bir uygulamaya geçildiği belirtildi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar da zamlanan alkol fiyatları ile alakalı zamlı fiyatları yayınladı. Buna göre, 100 cl'lik viski fiyatının bin 200 liraya kadar çıktığı, 70 cl’lik bir konyağın fiyatının ise 6 bin 950 liraya yükseldi. 

Zam furyasının devam ettiği günümüzde vatandaşın cebi zarar görmekte. Hal bu iken ekonomik olarak zorlanma da yaşanmakta. Bu durum vatandaşın yaşam kalitesini de düşürmektedir.