26.08.2016 01:43

Facebook ve Twitter Yavaşlaması ile İlgili Detaylar!

Facebook, YouTube ve Twitter gibi birçok sosyal medya platformunda yavaşlık sorunu yaşanıyor! Peki sosyal medyanın bu kadar yavaşlamasının nedeni ne?

Bugün saat 23.00 sularında özellikle Facebook ve YouTube sitelerinde erişim sorunu yaşanmaya başlandı! Yaklaşık 1,5 ay önce yaşadığımız kanlı girişimden sonra bu tür olaylarda basının gücünün önemini anlayan Türk halkı en ufak bir Facebook, Twitter gibi sosyal platform engellemesinde haklı olarak endişe duyuyor. İşte bundan ötürü sosyal medya hesaplarına yaşanan yavaşlık sorunundan dolayı vatandaşlar, yavaşlama nedeni olarak birkaç teori ürettiler. İşte Facebook ve Twitter gibi yurt dışı lokasyonlu sitelerin yavaşlamasının nedenleri ile ilgili teoriler!

Facebook, Twitter ve YouTube Yavaşladı!

Ekşisözlük gibi tartışma sitelerinde, Facebook, YouTube, Twitter, ve Instagram gibi platformlarda yaşanan bu yavaşlık sıkıntısı ile ilgili sadece yarım saatte birçok neden üretilmiş durumda. Bunlardan en kuvvetli ihtimal ise yavaşlık yaşandığı anlara çok yakın anlarda yaşanan Van’daki patlama. Bir kesim tarafından terör örgütü PKK’nın düzenlediği hain saldırıdan dolayı YouTube ve Facebook gibi sitelere erişimin engellenmiş olabileceği düşünülürken, bir kesim ise internetin yavaşlığının sebebini sadece altyapı çalışmalarına bağlıyor. Twitter’ın da nasibini aldığı yavaşlık sorununu çözmek isteyenler ise VPN kullanarak sosyal sitelere giriş yapabiliyorlar.