01.02.2018 14:24

Fantüp Nedir?

İnşaat alanında yapılan çalışmalarda personel güvenliği çok önemlidir. Tünel tipi çalışmalarda personellerin sağlıklı nefes alması için gerekli olan koşulların sağlaması gereklidir. İnşa alanının yapısına göre ek önlemler alınmalı ve böylelikle sağlıklı bir çalışma ortamı oluştur

İnşaat alanında yapılan çalışmalarda personel güvenliği çok önemlidir. Tünel tipi çalışmalarda personellerin sağlıklı nefes alması için gerekli olan koşulların sağlaması gereklidir. İnşa alanının yapısına göre ek önlemler alınmalı ve böylelikle sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulmaktadır. Bu konuda alınan önlemler arasında göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta ise oluşabilecek herhangi bir kaza anında personelin güvenliğini de sağlamaktır. Personelin sağlıklı bir çalışma ortamını gerçekleştirilirken kullanılan ürünler bu tür sorunlara karşı da dayanıklı olması gerekmektedir.

Tünel ve kazı çalışmalarında personellerin gerekli temiz havayı alması için kullanılacak en iyi yöntemlerden biri fantüp sistemleridir. Bu sistemler sayesinde dışarıdaki temiz hava sağlıklı bir şekilde tünel veya kazı çalışmasının yapıldığı noktalara ulaştırılmaktadır. Fantüpün sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde çalışması içinde gerekli ön çalışmalar yapılması ve keşifler sonrasında fantüp imalatı yapılmalıdır. Her inşa alanı farklı özelliklere sahip olduğu için fantüplerin boyutları da sabit olmamaktadır. Bu sistemlerin boyutları ihtiyaç duyulan boyutlara göre şekillenmektedir. Bu imkan sayesinde istediğiniz yer için kolaylıkla özel bir sistem kurdurabilirsiniz.

Fantüp çeşitleri ise iki adettir. Spiral veya standart fantüp seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Her iki sisteminde işlevi aynıyken bazı farklılıklar ile her ihtiyaca karşılık verme amacı güdülmektedir. Böylelikle tünellerde yapılacak olan çalışmalarda temiz hava doğru ve sağlıklı bir şekilde sağlanmaktadır.

Oldukça önemli olan fantüp imalatı ise profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Tünel tarzı inşa çalışmaları uzun süreler sürebildiği için edinilecek olan sistem uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışabilecek kalitede olması çok önemlidir. Bu nedenle de fantüp imalatının yapılmasında kullanılan malzemelerin kalitesinin yüksek olması gerekir. kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli ve dayanıklı olursa sistem de o kadar uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Malzemelerin kalitesinin yanı sıra sistemin kurulma aşaması da önemlidir. Sistemin sabit kalmasını sağlamak ve kurulumu doğur yapmak çok önemlidir. Genel olarak bu tip sistemler büyük olduğu için yapılacak olan küçük bir hata sisteme zarar verebilmektedir. Yapılacak olan fantüp sisteminde işçilikte çok önemli bir yere sahiptir.

Fantüp fiyatları da ihtiyaçlara göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak istenilen ölçüler birbirinden farklı olduğu için fantüp sistemlerinde standart bir boyut yoktur. Üretilebilecek maksimum boyuta göre seçimler yapılarak gerekli siparişler verilmektedir. Bu anlamda önceden yapılan keşiflerle belirlenen ölçüler doğrultusunda üretim yapılmakta ve üretim maliyetlerine göre fiyatlar belirlenmektedir. Sistemin ilk başta doğru ve kaliteli bir şekilde kurulması daha sonradan yaşayacağınız sorunları minimize edeceği için sonradan ortaya çıkabilecek ekstra maliyetlerinde önüne geçmiş olursunuz.

Fantüpleri standart olarak yüksek dayanıklılık göstermelidir. Havalandırma sistemleri sorunsuz çalışmalı ve hava sirkülasyonunu doğru bir şekilde yapmalıdır. En iyi malzemeler seçilerek yapılacak olan bu sistemler gerekli olan ihtiyacı doğru bir şekilde karşılayacağı gibi oluşabilecek sorunları da en aza indirebilecektir.

Firma olarak uzun süredir gerçekleştirdiğimiz üretimler ile fantüp konusunda en kaliteli ve yerli üretimi sizlere sunmaktayız. Projelerinizde ihtiyacınız olan bu sistemlerin kurulmasında bizlerden yardım alarak sistemlerin büyük bir itina ile kurulmasını sağlayabilirsiniz. İmalatlarımız ve sistemin kurulumu ile sizlere kaliteyi sunan firmamız sistem kurulum sonrasında da desteğini sürdürmektedir.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: