Gaziantep’teki Hain Saldırı Sonrası Twitter ve Facebook Yavaşladı!

Gaziantep'te meydana gelen alçak terör saldırısı sonrası Facebook ve Twitter'a erişimde yavaşlık yaşanıyor. İşte Facebook ve Twitter yavaşlığının detayları!

Geçtiğimiz saatlerde Gaziantep’teki bir sokak düğününde alçak bir bombalı terör saldırısı yapıldı. Düğün sırasında gerçekleşen hain canlı bomba saldırısının ardından ünlü sosyal medya sitesi Twitter’da da yavaşlık gözlenmeye başlandı. Twitter’a farklı alternatifler üzerinden giriş yapan kullanıcılar, Twitter’a erişemediklerini veya çok yavaş bir şekilde erişim sağladıklarını dile getirdiler.

Twitter ile Birlikte Facebook da Yavaşladı!

Twitter gibi ünlü sosyal medya sitelerinden birisi olan Facebook’ta da yavaşlama olduğu bazı kullanıcılar tarafından bildirildi. Facebook ve Twitter’ın yavaşlatılması uygulaması, ülkemizde daha öncede tedbir olarak yapılmıştı. Ülkemizde yaşanan bu gibi hain saldırılar sonrası internet aracılığı ile yaşanabilecek infial ve spekülasyonları önlemek için böyle bir tedbir alınıyor. Gaziantep’teki saldırı ile ilgili geçtiğimiz dakikalarda yayın yasağı da getirilmişti.

Facebook ve Twitter’ın yavaşlığı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Öte yandan yavaşlığın herkeste olmadığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 • esfsf

  Aynen çok yavaş şu an peki yavaşlığın olmasının yönetemi nedir ip adreslerine verilen bantgenişliğinin azaltılması mı? öyleyse neden böyle bir uygulamaya gidiliyor her kötü olay sonrası?

 • Monarchy

  Youtube de yavaş

 • Boşver

  yaptığınız sisteme

 • asfsdf

  peki ne zmn bu engel kalkıcak bir bilginiz varmı …