28.05.2017 15:39

Google Fotoğraflar Photo Books Özelliği Mobilde

Google Fotoğraflar Photo Books özelliğinin duyurusu yapıldı. Photo Books özelliği nasıl çalışacak? Akıllı telefonlarda Photo Books desteği nasıl işleyecek?

Google servislerini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Teknoloji devi son olarak Google I/O konferansıyla beraber birçok yeni teknolojisini ortaya çıkarmıştı. Teknoloji devi tanıttığı yeni ürünlerle beraber gündem olurken bir yandan da mevcut servislerin güncellendiğini gördük. Son olarak Google Fotoğraflar uygulaması içinde yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Bu kez Google’ın planlarının çok daha somut adımlar üzerine olduğunu da belirtelim. Gelen haberlere göre Google artık fotoğraflar uygulaması için Photo Books sistemini sunacak. Daha önce Google Fotoğraflar web sitemi üzerinde sınırlı bir şekilde kullanılan Photo Books özelliğinin akıllı telefonlara geldiğinin haberi de gündem oldu.

Photo Books Sistemi Nasıl Çalışacak?

Kısa süre önce duyurulan yeni Photo Books sisteminin işleyişi de oldukça beğeni toplamış gibi gözüküyor. Edinilen bilgiler göre kullanıcılar doğrudan uygulamaya girerek Photo Books sistemini kullanabilecek. İstenirse uygulama üzerinden Photo Books sekmesine girerek en sevdiğiniz fotoğraflarınızı seçerek bir albüm kitabı sipariş edebileceksiniz. İsterseniz de bundan farklı olarak otomatik seçim modlarıyla en başarılı resimlerin seçilmesini ve Photo Books oluşturulmasını da sağlayabileceksiniz.

Akıllı telefonlarda çalışan Google Fotoğraflara da gelen özellik sayesinde kullanıcıların fotoğraf kitaplığı için minimum 10 dolar ödemesi gerekecek. Fakat daha fazla 20 sayfalık bir kitap isterseniz 20 doları gözden çıkarmanız gerekecek. Photo Books oluşturmak için yeni servis şimdilik sadece Amerika’da kullanımda. Aslında tanıtımı Google I/O konferansında yapılan sistemin şimdi akıllı telefonlara da gelmesiyle beraber, Photo Books uygulamasının yakın zamanda Avrupa’da da kullanıma girmesi gündemde