24.08.2016 06:03

Google, Daydream VR Projesi İçin YouTube Yıldızları İle Anlaştı!

Google devrim diye nitelendirdiği projesi olan Daydream VR için son hazırlıklarını tamamlıyor. Google ekibi tanıtım için ise YouTube yıldızlarını seçti!

Çağımızın son teknolojisi olan giyilebilir ürünlerden sanal gerçeklik gözlükleri üzerine yapılan geliştirme projeleri son hızla devam ediyor. Önce alt firmalarından biri olan YouTube’da 360 videolara destek veren Google şimdi de Daydream VR adını verdiği yeni sanal gerçeklik gözlüğü projesi ile karşımızda. İşte Google’ın hem içerik marketi hem de donanım olarak karşımıza çıkaracağını düşündüğümüz projede tanıtım olarak YouTube yıldızları tercih edildi!

YouTube Fenomenleri, Bu Defa da Karşımıza Daydream’de Çıkacaklar!

google-youtube-fenomenlerini-kullanacak

Justine Ezarik, the Dolan twins gibi YouTube starlarının tanıtım için kullanılacağı kesinleşen projede detaylar ise şöyle: HTC’nin yapmış olduğu içerik marketi gibi bir marketi olacağı düşünülen Daydream’de aynı zamanda donanım desteği de olacak. Elimizde kullanabileceğimiz bir araçla içerikler arasında gezebileceğimizin de müjdesini veren Google, projede aynı zamanda YouTube, Google Play, Mlb.com gibi hizmetlerinde destekleneceğini vr.gooogle.com/daydream sayfasından duyurdu. Peki sizce hızla yayılmaya başlayan sanal gerçeklik gözlükleri hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelecek mi?  Ayrıca HTC’nin yaptığı sanal gerçeklik içerikleri ile ilgili haberimize de bu adresten ulaşabilirsiniz!