25.05.2017 23:44

Instagram DM Link Sistemi Güncellendi

Instagram DM Link özelliğinde değişikliğe gidildi. Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında Instagram DM Link sistemi nasıl değişiyor? Yenilikler neler?

Yayınlandığı andan bugüne en fazla değişim gösteren uygulamalardan biri olan Instagram, durmak bilmeden güncellemelerine devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde kullanıcıların paylaşımlarını silme zorunluluğunu ortadan kaldıran arşiv sistemini duyuran Instagram, şimdi ise Instagram DM Link sisteminde güncellemeler yayınlıyor. Instagram DM Link özelliği için yayınlanan yeni güncellemeyle beraber artık uygulamada uzun süredir sıkıntıya neden olan bir sorunda ortadan kalmış oluyor. Öyle ki Instagram DM Link güncellemesi direk mesajlarda kullanımın oldukça işlevsel hale gelmesini sağlıyor.

Instagram DM Link Güncellemesinin Detayları Neler?

Instagram DM Link güncellemesiyle beraber kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri linklerde değişime gidiliyor. Eski sistemde kullanıcıların Instagram DM üzerinden gelen linkleri açmak için bağlantıları kopyalayıp ardından arama yapmaları gerekiyordu. Instagram DM Link sistemi güncellemesiyle beraber artık gönderilen hemen her link direk mesaj ekranında link olarak görüntülenebilecek.

Yani sadece link üzerine tıklayarak bağlantıya ulaşabileceksiniz. Üstelik eğer ön izleme formatı uygunsa Instagram DM Link güncellemesi sonrasında gelen bağlantıların ön izlemesi de gösterilebilecek. Güncellemeyi yüklemek için kullanıcıların mutlaka iOS bir cihaza ihtiyacının olduğunu da belirtelim. Çünkü Instagram DM Link güncellemesi şimdilik sadece iOS için yayınlandı.