22.06.2016 15:21

iPhone 7 2017’de Çıkabilir!

Apple'ın yeni amiral gemi modeli olması beklenen iPhone 7'nin çıkış tarihi için yeni bir iddia ortaya atıldı. İşte iPhone 7 çıkış tarihi iddiasının detayları!

Apple‘ın bu yıl Eylül ayından düzenleyeceği etkinlikte tanıtması uzun süredir beklenen yeni amiral gemi modeli olacak iPhone 7 için yeni bir iddia ortaya atıldı. The Wall Street Journal gazetesi tarafından ortaya atılan iddiaya göre iPhone 7 modeli bu sene çıkartılmayacak ve iPhone 6s‘den pek farkı olmayacak yeniliklerle gelecek sene piyasaya sürülecek.

iPhone 7 Neden Bu Yıl Çıkmıyor?

iPhone 7‘nin bu sene çıkmama ihtimali birkaç nedene dayandırılıyor. Bunlardan ilki Apple‘ın ekranlarında kullanmaya hazırlandığı OLED teknolojisinin 2017 yılında hazır olacak olması görülüyor. Diğer bir ihtimal ise ilk iPhone’un tanıtıldığı 2007 nedeniyle iPhnone’un 10.yılı olan 2017’de devrim niteliğinde majör değişiklerin getirilmesi olarak görülüyor. Yani Apple, iPhone 7‘yi, iPhone’nun 10 .yıldönümünde çıkartarak herkesi bir kez daha şaşırtmak istiyor olabilir.

iPhone 7 için son günlerde oldukça fazla iddia ortaya atılmaya başladı. Apple’ın tam olarak nasıl bir strateji izleyeceği ise tam bir sır kutusu olarak şu an kendini saklıyor. İlerleyen günlerde yeni sızıntılar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Bakalım iPhone 7 gerçekte ne zaman tanıtılacak?