PTT resmi internet sitesinden son dakika yeni kampanya yayınladı. Yayınlanan kampanya kapsamında 60.000 TL ek ödeme yapılacağı açıklandı. PTT özellikle de son senelerde Aktif Bank ile işbirliği sağlayarak, ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Yani PTT'nin düzenlediği kampanyadan faydalanan vatandaş, ödemeleri Aktif Bank üzerinden alacaktır.  Emekli maaşını PTT'den alan vatandaşı ilgilendiren bu kampanya kapsamında, 60.000 TL'ye kadar ödeme düşük faiz imkanı ile ve 36 vade ile sunulacaktır. 

PTT 60.000 TL kredi fırsatından yararlanmak isteyen vatandaş, TC Kimliğini alarak en yakın PTT şubesine gitmesi yeterli olacaktır. 

PTT 60.000 TL Emekli Kredisi Başvuru Şartları

PTT üzerinden başvuruların yapıldığı PTT emekli kredisi kampanyasında 70 yaşına kadar olan birey faydalanabilmekte iken emekli maaşınızı da PTT üzerinden çekmeniz gereklidir. PTT aracılığı ile maaşını almayan emekli, kredi imkanından faydalanamayacakken maaş taşıma işlemi ile işlemleri başlatabilirsiniz. Ancak PTT emekli kredisi için ilk maaşınızı PTT'den almış olmanız gerekliliği mevcuttur. 

Kredi başvurusu yapabilmek için yaşınızın 70 yaşından az olması gerekmektedir. Bu yaş sınırına kadar olan emeklinin faydalanabileceği emekli kredisi alabilmek için kredi sicilinizin de temiz olması gerekmektedir.  Ödemelerin düzenli olarak yapılması şart olarak belirlenirken, öte yandan icralık bir durumunuzun da olmaması gerekmekte.

Seo Nedir ve Seo Neden Önemlidir Seo Nedir ve Seo Neden Önemlidir

Siz de emekli iseniz ve PTT kredi kampanyasından faydalanmak istiyorsanız hemen en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile gitmeniz yeterli olacaktır. Diğer yandan kamu bankaları ve özel bankalar da emekli kredisi imkanı sağlamaktadır. Özellikle de düşük faiz imkanı sunan bankalar tercih sebebi olmaktadır. Denizbank, ING, Vakıfbank da emekli ihtiyaç kredisi paketi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Bu ödemelere hemen ertesi sabah ulaşabilmektesiniz. Siz de bankaların size özel olarak sunduğu kampanyalardan faydalanmak isterseniz, en yakın banka şubelerine gidebilirsiniz.