13.06.2016 20:29

Modüler Saat Blocks Üretilecek!

Google’un modüler telefon üretimi açıklamasının ardından, Klickstarter üzerinden yeni bir proje başlatıldı. Modüler Saat Blocks üretilecek.

Küresel anlamda teknoloji ve yazılım değişkenlerine her geçen gün yatırım yapmaya devam eden Google, akıllı telefonlarda yeni bir akım başlatarak, modüler sistemi getirdi. Modüler sisteme göre telefonun özelliklerini kullanıcı belirliyor, örneğin ekran teknolojisini ya da işlemcisini bütçesine göre ayarlayabiliyor. Bu sayede zamanla telefonların eskime durumu da söz konusu olmuyor. İşte Bu modüler akım, saat üreticilerini de ilham vermiş olmalı ki Klickstarter üzerinde yeni bir proje başlatıldı.

Modüler Saat Blocks’un Özellikleri Neler, Fiyatı Ne Kadar?

Şu ana kadar Modüler Saat Blocks adı verilen saatler için toplamda 1.6 milyar dolar toplanıldığı belirtilirken, Blocks saatlerin Android işletim sistemine sahip olacağı ifade edildi. Projeyi bu kadar önemli kılan en büyük etken ise bugüne kadar dünya üzerinde ilk defa böyle bir çalışmanın yapılacak olması. Çeşitli modüllerin kullanıcıların isteğine göre ekleneceği saatte istenilirse 1.000 liralık bir bütçeyle 4 farklı modülün olduğu Blocks alınabilecek. Normal saatlerden farklı olarak paslanmaz çelik bir kasaya sahip Modüler Saat Blocks’ta dayanıklılık ise en üst seviye getirilmiş durumda.