08.09.2017 00:08

Note 8 Ne Kadar Dayanıklı? İşte Galaxy Note 8 Sağlamlık Testi!

Galaxy Note 8 bu kez sağlamlık testi ile gündemde. Galaxy Note 8 akıllı telefonları ne kadar sağlam? Galaxy Note 8 ilk sağlamlık testi ile karşınızda!

Note 8

Samsung, gerek fiyat bazında lider gerekse de teknoloji olarak lider konumda gösterdiği yeni seri akıllı telefonu Galaxy Note 8 tanıtımını geçtiğimiz ay gerçekleştirdi. Samsung’un yeni akıllı telefonları içerisinde yer alan teknolojiler ve özellikle çift kamera sistemi bir hayli konuşuldu. Fakat telefonun tasarımı akıllarda sor işaretine neden oldu.

Genel tasarım oldukça başarılı olsa da sonsuz ekran teknolojisinin neticesinde tamamen ekrandan oluşan bir telefon, çizilmelere ve düşmelere karşı ne kadar başarılı olur soruları sorulmaya başlandı. Samsung dayanıklılık konusunda da Gorilla Glass 5 camlar ve IP8 sertifikaları gibi önemli adımları atmış olsa da bu konuda en net test sonunda yayınlandı.

Galaxy Note 8 Gerçekten Dayanıklı

Yeni telefonlarda yaptığı dayanıklılık testleriyle bilinen JerryRigEverything kanalı tarafından yapılan ilk Galaxy Note 8 dayanıklılık testi, soru işaretlerine biraz cevap vermeye yetti. Teste baktığımız zaman ise Galaxy Note 8 genel kullanım hatalarına karşı oldukça başarılı gibi gözüküyor.

Özellikle ekran çizilmelerinde belli bir seviyeye kadar tam koruma sağlayan Galaxy Note 8, orta halli müdahalelere de oldukça dayanıklı. Tabii ki her modelde olduğu gibi bir süre sonra Galaxy Note 8 serisinin de sağlamlık testine yenik düştüğünü görüyoruz. Söz daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım.