12.12.2016 17:57

Olaylı YouTube Reklamı Kaldırıldı!

Hasbro'nun yılbaşı için hazırladığı YouTube reklamı an itibari ile Hasbro'nun YouTube kanalından silindi! İşte o YouTube reklamı ve ardından gelen özür metni!

Film ve animasyon karakterlerinin figürlerini satan aynı zamanda elinde birçok oyunun lisansını barındıran Hasbro fiması, yayınladığı YouTube reklamı nedeniyle seksist olmak ile itham ediliyordu. Firmanın, YouTube reklam videosunun ana teması yıl başını dışarda geçirirseniz başınıza işte bunlar gelir şeklinde belirlemesinin yanı sıra alaycı bir anlatım seçmesi izleyenler tarafından büyük tepki toplamıştı. Bunu farkeden Hasbro, videoyu YouTube kanalından kaldırarak bir özür metni yayınladı. İşte Hasbro’nun özür dilemek zorunda kaldığı YouTube reklam filmi!

Hasbro Yayınladığı YouTube Reklamını Kaldırdı!

Ekşisözlük ve sosyal medyada bahsi geçen YouTube reklam filmine tepkiler büyüyünce Hasbro uzun bir özür metni yayınlayıp ardından bu tartışmalı videoyu YouTube kanalından sildi. İzleyenleri ikiye bölmüş olan reklam bazı kesimler tarafındansa oldukça gerçekçi olarak bulunuyor. Peki olaylı YouTube reklamı hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce reklam ülkemizde yaşanan kötü durumları aşağılayıcı mı? Yoksa sadece gerçekleri yüzümüze mizah katarak vurmaya çalışan bir reklam filmi mi?

hasbro-youtube-reklami-ozur