10.02.2016 20:11

Opera Satılıyor Mu?

İnternet devi Opera satılıyor mu? Opera için tekliflerin arkası kesilmiyor. Opera satılıyor mu sorusu ise herkesin cevabını merakla beklediği bir soru oldu.

Opera’nın yıllardır kullanılmayan ve Chrome öncesinde kalmış bir tarayıcı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak Çinli bir grup firma Opera’yı satın almak için masaya oldukça yüklü bir meblağ koymuş durumda. Norveç orijinli firma Golden Brick Silk Road ve Yonglian yatırım tarafından desteklenen Kunlun Tech ve Qihoo 360 isimli firmalardan yakın zamanda teklif aldığını doğruladı. Kunlun Tech bir oyun firması iken Qihoo ise anti virüs ve web tarayıcılar üzerinde çalışan bir firma.

Opera Kaç Paraya Satılacak?

Opera’yı satın almak için için 1.2 milyar Amerikan Doları ya da 10.3 milyar Norveç Kronu teklif edilmesi hisselerini de yükseltmiş durumda. Opera’nın CEO’su Lars Boilesen yaptığı açıklamada bu konsorsiyumun Opera’yı almasının stratejik ve mantıklı bir tarafı olduğunu, bu sayede Opera’nın kullanıcılarına daha iyi hizmet vermesinin ve ortaklara yeniliklerle gidilmesini sağlayacağını, bunun da gelişmelerine yönelik gelecek planlarını hızlandıracağını dile getirdi.

Opera’nın bu teklife cevabı merak konusu. Bazı haberler Opera hissedarlarına teklifi kabul etmeleri yönünde tavsiyede bulunulduğunu ileri sürüyor.