Enflasyon rakamlarının yükselmesi, dolar kurunun artışı ile sadece ülkemizde değil dünyanın her köşesinde insanları geçim derdine sokmuş bulunmaktadır. Özellikle de düşük ve orta gelirli vatandaş, bu şartlar karşısında zorluk yaşamaktadır. Kimi devlet geliri az olan vatandaşı yüksek enflasyondan korumak adına harekete geçmiş ve hayat pahalılığı karşısında destek paketi sunmuştur. Bir destek haberi de Kanada'dan duyuldu. Kanada hükümeti orta ve dar gelirli vatandaşı için enflasyon yardımı verecek. Hazırlanan yeni yardım paketi ile birlikte, dar gelirli vatandaşının kurlar karşısında ezilmemesini sağlayacak. 

Bir Amerika ülkesi olan Kanada, yeni destek paketi ile maaştan fazla enflasyon yardımı ödeyeceklerini açıkladı. Kanada Gelir İdaresinden (CRA) yapılan açıklamaya göre enflasyon yardımı almaya uygun Kanadalılar için ödemeler, 5 Temmuz'da gerçekleştirilecek. Özellikle de çocuğu olan hanelere bu destek ödemeleri daha da fazla olacak. Bu kapsamda 11 milyondan fazla kişi, bu destek ödemelerini almaya hak kazanacak 

Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde? Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde?

Kanada Hükümeti Yardım Miktarını Açıkladı

Tüm dünyayı özendirecek bir hareket ile neredeyse dar gelirlinin maaşından çok ödeme yapılacak olan miktarlar şu şekilde belirlendi. Esas olarak 2021 ve 2022 gelir beyanlarının esas alınacağı ödemeler, şu şekilde yapılacak: "Çocuksuz yalnız yaşayanlar için 234 Kanada doları, çocuksuz evli çiftler için 306 Kanada doları, evli/yalnız yaşayan bir çocuklular için 387 Kanada doları, 2 çocuklular için 467 Kanada doları, 3 çocuklular için 548 Kanada doları, 4 çocuklular için 628 Kanada doları."

Özellikle de son zamanlarda en yüksek seviyeye ulaşan enflasyon rakamlarını indirmek adına  da hükümetin türlü türlü çalışmalar başlattığı açıklandı. Devletin aldığı    tedbirler sonrasında 1  aylık süreç içerisinde enflasyon rakamlarının yarı yarıya düştüğü açıklandı. Açıklanan enflasyon verileri ise şu şekilde. 8.1 olarak açıklanan enflasyon, 2023 Mayıs ayında yüzde 3,4'e düşerek 2021 Haziran ayından bu yana kaydedilen en düşük seviyeye indi.