14.12.2016 22:46

Parmak İzi Okuyucu Sensörlerde Tarihi Adım!

Parmak izi okuyucu sensör üreten Synaptics firması tarihi radikal bir değişikliğe imza atmaya hazırlanıyor. Parmak izi okuyucu görevi yapan home tuşu artık yok!

Parmak izi okuyucu sensör üreten donanım firmaları arasında en dikkat çekenlerden olan ve Samsung ile kurduğu konsorsiyum sonrası adından sıkça bahsettiren Synaptics firması radikal bir değişikliğe gitme zamanının geldiğine dikkat çekerek, artık parmak izi okuyucu sensörler için kullanılan home tuşlarının iptal edileceğine vurgu yaptı. Artık sensörlerin cep telefonun ön yüzündeki cam panellerin içine yerleştirileceğini belirten Synaptics yetkilileri, böylece daha görsel ve işlevsel parmak izi okuyucuların mobil alan başta olmak üzere birçok alanda kullanıcılarına hizmet etmeye başlayacağını ifade etti. Herhangi bir tuş entegresinin olmamasının bir sorun engel teşkil etmeyeceğini de belirten uzmanlar, “Yüksek çözünürlüklü taramalar en sağlıklı şekilde gerçekleştirilecek” Dedi.

YENİ PARMAK İZİ OKUYUCU SENSÖR GALAXY S8’DE KULLANILACAK MI?

Yeni parmak izi okuyucu sensör Samsung’un astronomik düzeyde yatırım yaptığı ve Note 7’den doğan hatalarını affettirmek istediği Galaxy S8 modelinde kullanılacak mı? Konuyla ilgili konuşan teknoloji ve donanım uzmanları, şu an için bunu kestirmenin çok zor olduğunu ve net bir şey söylemenin doğru olmayacağına dikkat çekerek, Synaptics’in değişkenlerinin Samsung tarafından dikkate alınacağına da vurgu yaptılar.