18.02.2016 21:57

Samsung Galaxy Note 6 Hakkında Bilinenler

Samsung Galaxy Note 6, 2016 yılının en merakla beklenen cihazlarından biri. Peki Galaxy Note 6 özellikleri neler olacak, bu cihaz ne gibi yenilikler getirecek?

samsung-galaxy-note-6-hakkinda-bilinenler

Phablet pazarının en iddialı isimlerinden biri olan Samsung‘un Galaxy Note serisi, bu yıl piyasaya çıkacak olan Galaxy Note 6 modeli ile ortalığı kasıp kavuracak. Henüz teknik açıdan ciddi bir sızıntıya sahip olmadığımız Galaxy Note 6 ile gelmesi beklenen en büyük yeniliklerden biri laptoplar ile birlikte kullanılabilen bir cihaz fikri.

Samsung, patentini aldığı bu fikir ile cihazını laptop üzerindeki bir alana akıllı bir cihazını oturtmayı ve bu cihazı ekran, klavye ve touchpad olarak kullanmayı amaçlıyor. Bir phablet cihaz üzerine kurulan bu hayaller bir cihaz ile gerçekleşecekse bu cihazın kesinlikle Note serisine ait bir cihaz olacağı kesin. Fakat bu cihazında Note 6 olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

samsung-galaxy-note-6-hakkinda-bilinenler

Patentte yer alan diğer ayrıntılara göre bu cihaz aynı zamanda Windows işletim sistemi ile çalışacak. Eğer bu patent fikri Note 6 ile uygulanacak ise Note 6’nın şimdiden çok güçlü teknik özelliklere sahip olacağını varsayabiliriz.

Samsung Galaxy Note 6 Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy Note 6 çıkış tarihi ile ilgili henüz bir bilgi sızdırılmamış olsa da cihazın çıkış tarihini tahmin etmek çok zor değil. Note 4, Ekim 2014 tarihinde çıkış yaparken Note 5, Ağustos 2015 tarihinde çıkış yapmıştı. Note 6’nın bu iki aya yakın aylarda çıkış yapacağını düşünürsek yılın ilk yarısı yeni bir Note serisi cihaz göremeyeceğimizin kesinleştiğini belirtebiliriz.

Kategoriler: Diğer Genel