24.08.2016 13:02

Samsung Galaxy Note 7 Şarj Sırasında Patladı

Çin'de Samsung Galaxy Note 7 şarj sırasında patlayınca, Note 7 sahiplerini de haliyle endişe sardı. Benzer sonla karşılaşmamak için bazı önlemler gerekli.

Samsung Galaxy Note 7‘nin patlaması ilginç ve bir o kadar da çirkin bir durum. Yine de, popüler ve başarılı phablet modeli Galaxy Note 7 bu felaketten kurtulamadı ve kimse de sorunun ne olduğunu açıklayamıyor.

Galaxy Note 7 Şarj Ederken Patladı!

En azından olayın nasıl olduğunu biliyoruz ve olay, Type C çevirici ve microUSB ile şarj ederken yaşandı, telefon aniden patlayarak yandı. Neyse ki, bu sorun yaygın yaşanmıyor ve müşterileri pek fazla tehlikeye sokacak bir durum gibi gözükmüyor. Yine de Galaxy Note 7 kullanıcılarının alması gereken bir dizi önlem bulunuyor.

Böyle olaylar yaşamak istemeyen Samsung kullanıcılarına phablet cihazlarını, Galaxy Note 7 modellerini sadece orijinal şarj cihazlarıyla kullanmalarını, fazla sıcaklıktan veya sıvı temasından uzak tutmalarını öneriyoruz. Hatta bu sadece şarj sırasında değil, daima alınması gereken rutin bir önlem. Dolayısıyla, Galaxy Note 7 telefonlarınızda sorun yaşamak istemiyorsanız ve hatta kendiniz zarar görmek istemiyorsanız, dikkat etmeniz gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 7‘nin bu şaşırtıcı patlaması ise Çin’de gerçekleşti ve fotoğraflar oradan aktarıldı. Olayı yaşayan kişinin ise herhangi bir zarar görüp görmediği bilinmiyor.