04.07.2016 14:22

Samsung Galaxy Note 7 USB-C İle Geliyor!

Yaşanan sızıntılarla birçok özelliğini öğrendiğimiz Samsung Galaxy Note 7 için yeni bir haber ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili yeni haber!

Sızan haberler ile birçok özelliğini öğrendiğimiz Galaxy Note 7’de şimdi de USB-C portunun bulunduğunu iddia eden haberler ortaya çıktı. Daha önceki yaptığımız sızıntı haberlerinde Samsung Galaxy Note 7’nin nasıl olacağını anlatmıştık.

3 farklı renk ile birlikte geleceğini bildiğimiz Samsung Galaxy Note 7’nin, aynı zamanda 6 inç ekran boyutuna sahip olacağını da haberimizden duyurmuştuk.

Galaxy Note 7 USB-C Portuna Sahip Olacak

Yaşanan yeni bir gelişmeye göre OnePlus 2, OnePlus 3, Nexus 5X, Nexus 6P, HTC 10 gibi telefonlardan sonra Galaxy Note 7  de USB-C portuyla çıkacak. Olixar isimli bir telefon aksesuar üreticisi firmasının yayınladığı görselden ulaştığımız bu bilgi sayesinde Galaxy Note 7 USB-C ile geleceği kesinleşti.

galaxy-note-7-usb-type-c

Galaxy 7’de USB-C tercih etmeyeceğini düşündüğümüz Samsung, bu kararından farklı bir kararla Galaxy Note 7’de USB-C kullanacağa benziyor. Biliyorsunuz ki Galaxy 7’de VR girişi ile uyumlu olması için  USB-C kullanılmadığını düşünüyorduk.

Bu gelişmeden sonra diyebiliriz ki Samsung, ileriki zamanlarda üreteceği VR ürünlerinde de USB-C çıkışı kullanmaya başlayacağa benziyor.