23.09.2016 23:25

Samsung Galaxy Note 7’ler Toplatılıyor!

Bataryaları alev alan Samsung Galaxy Note 7’ler geri çağrılmaya başlandı. Koreli dev firma Samsung, Note 7’ler için geri toplatma kararı aldı!

Kore’nin dev firması Samsung’un başı şu aralar oldukça dertte. Yanan, alev alan hatta patlayan Galaxy Note 7 model telefonlar yüzünden sıkıntılı günler geçiren Samsung, şok bir karara imza attı! Galaxy Note 7’ler için bataryalarını %60’lık kapasiteye düşüren yayınlayan Samsung şimdi de bazı Galaxy Note 7’leri toplatma kararı aldı!

Galaxy Note 7’ler Geri Çağrılıyor!

galaxy-s7-yasaklandi

Bildiğiniz üzere Samsung’un en son model telefonu olan Galaxy Note 7 çıktığından beri kötü haberleri ile ünlendi. Çıkmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen, yanan ve alev alan birçok Galaxy Note 7’nin haberini yaptık. Hatta ülkemizde SHGM tarafından, bugün bu olaylar yüzünden Samsgun Galaxy S7 telefonuna gelen hava yolu ile taşınmaması yasağından sonra şimdi de Samsung, yayınladığı son güncellemenin üzerine bataryası %80 kapasiteye kadar şarj olabilen Galaxy Note 7’leri geri toplama kararı aldı! Kararın sadece Kore’de uygulanacağı gelen bilgilerde olmasına rağmen dünya çapına yayılacağı düşünülüyor. Bakalım Samsung, aldığı bu karar ile Galaxy Note 7 ile başına açılan bu kötü durumdan kurtulabilecek mi?