26.07.2016 01:19

Samsung Kendi Yazı Tipini Tanıttı!

Samsung firmasını kendini özelleştirmeye devam ediyor. Donanım konusunda birçok ürünü kendi üreten Samsung, şimdi de kendi yazı tipini tanıttı!

Samsung, Apple ve Google’dan sonra kendi yazı tipini hazırladığını duyurdu. Apple’ın San Fransisco yazı tipi üzerinde düzenlemeler yaparak kendi yazı tipini oluşturduğunu daha önce duymuştuk. Yine aynı şekilde Google’da kendi yazı tipi olan Roboto Font Family’i geliştirmişti. İşte bu iki firmadan sonra şimdi de kendi yazı tipini tanıtmanın sırası Samsung’da!

Samsung’un Yeni Yazı Tipi SamsungOne!

samsung-yazi-tipi-samsungone

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi Samsung, tasarladığı yazı tipine SamsungOne adını verecek. Tasarlanan yazı tipinin 400 farklı dille uyumlu olması ve 25.000 karakter içermesi bekleniyor. Samsung, duyurusunu yaptığı yazı tipiyle diğer firmalar gibi özgünleşmenin yolunda emin adımlarla ilerlediğini görüyoruz. Ayrıca Samsung’un yeni yazı tipi SamsungOne’da “c” “s” ve “a” harflerinin Android’in resmi yazı tipi olan Roboto’ya göre daha ince yapıda ve estetik bir yapıda tasarlandığı dikkat çekiyor.

Samsung, yeni tasarladığı yazı tipi SamsungOne’ın çıkışı için belli bir zaman vermediği gibi hangi cihazlarda kullanılacağı da tam net olarak bilinmiyor. Fakat yeni yazı tipinin Galaxy Note 7 ile beraber gelebileceği düşünülüyor.