09.02.2016 12:00

Samsung Galaxy S7’nin Su Geçirmez Parçaları!

Samsung Galaxy S7 su geçirmez mi oluyor? Uzun zamandır Samsung Galaxy S7'nin su geçirmeyeceği konuşuluyordu. İşte Samsung Galaxy S7'nin su geçirmeyen parçaları!

Samsung S7

Samsung’un 21 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan büyük MWC 2016 etkinliğine iki haftadan daha az bir süre kala, firmanın o gün ne anons edeceği neredeyse açık bir şekilde ortaya çıktı: Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 edge modellerinde Samsung Galaxy S6 serisine göre yapılan yenilikler ve değişiklikler. Uzun bir süredir Samsung Galaxy S7’nin su geçirmez olduğu konuşuluyordu. Su geçirmez olması özellikle son dönemlerde telefonlarda çok fazla aranan bir özellik olmaya başlamış durumdaydı.

Hangi Parçalar Su Geçirmez Olacak?

Geçen ay Samsung Galaxy S6 serisinden farklı olarak Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 edge modellerinin su geçirmez olabileceğini duymuştuk. Samsung Galaxy S7 serisinin gerçekten su geçirmez olup olmayacağından %100 emin olamıyorken Zauba adlı web sitesinde yayınlanan liste ile telefonların su geçirmez olacağı onaylanmış gibi görünüyor. Listede pek çok su geçirmez parça bulunuyor. Bu parçalar arasında Samsung SM-G930 ve SM-G935 modelleri için üretilen sim kart yuvası ve mikrofonda bulunuyor. Tabii ki su geçirmez olması telefonunuzu rahatlıkla su içinde bırakabileceğiniz anlamına gelmiyor, sadece suya karşı dayanıklı olduğu anlamına geliyor.