07.07.2016 11:40

Sharp Aquos 507SH Modeli Tanıtıldı!

Japon teknoloji devi Sharp ülkenin ilk Android One telefonu Sharp Aquos 507SH modelini duyurarak Sharp Aquos 507SH telefonunun teknik özelliklerini de açıkladı.

Teknoloji piyasasının gelişmesi ile firmalar ürettiği yeni modellerin oldukça iyi olması için kıyasıya rekabete girmiş durumda. Şuan teknoloji ile içli dışlı bir ülke olduğumuz için pek çok gelişmelerden haberimiz olabiliyor. Ancak akıllı telefonlar ile tanışmamış ülkeler var. Japonya‘nın teknoloji devi olan Sharp ülkenin ilk Android One modelini tanıttı. Modelin ismi ise Sharp Aquos 507SH olarak belirlendi.

Sharp Aquos 507SH Özellikleri

Peki Japonya’nın ilk Android One telefon modeli olan Sharp Aquos 507SH cihazında ne gibi özellikler var. Telefonda en çok dikkat çeken nokta şüphesiz ki suya dayanıklılığıdır. Sharp firmasına göre Aquos 507SH modelini bir metre suyun altına koyduğunuzda yarım saat süre boyunca dayanıyor yani telefona suyun kaçması bu süre zarfında olanaksız gibi görünmektedir. Sharp Aquos 507SH modeli piyasaya Android 6.0 Marshmallow sürümü ile çıkacak. Telefon Japonya’da satılacak fakat başka ülkelerin pazarında olacak mı bilinmiyor. 2 GB Ram bulunan Sharp Aquos 507SH modelinde 16 GB depolama hafızası bulunmaktadır. Hafızası yetmeyenler microSD kart ile depolama hafızasını artırabilecek. 13 MP arka ve 5 MP ön kamerası bulunan telefon Full HD ekran görüntleri yakalayabiliyor.