05.11.2016 06:45

Amazon, Türkiye İçin Kargo Ücretlerini Kaldırdı!

Alışveriş sitesi Amazon’dan Black Friday öncesinden çok büyük bir sürpriz geldi! Amazon.de adresinde artık birçok ürün ücretsiz kargo özelliğine sahip!

Black Friday’e sadece günler kalmış iken yurt dışı alışveriş sitelerinin en önde geleni olan Amazon, Almanya sitesinde Türkiye için olan kargo ücretlerini kaldırdı. Evet yanlış duymadınız artık birçok ürünü kargo ücreti ödemeden Amazon.de üzerinden satın alabileceğiz! Ayrıca Amazon’da bulunan vergiyi site üzerinden ödeme özelliği de devam ediyor! İşte Amazon’nun yaptığı bu mükemmel sürpriz ile ilgili tüm bildiklerimiz!

Amazon.de Sitesinde Artık Kargo Ücretsiz!

amazon

Kurulduğu günden bu güne kadar her zaman alışveriş sitelerinin başını çeken site olan Amazon, Türk halkı için çok güzel bir sürpriz yaptı. Artık Amazon.de’deki çoğu ürünün kargo ücreti sıfırlanmış durumda. Dahası da var; Amazon’un finansal biriminde çalışan bir arkadaşımızdan aldığımız bilgiye göre bu yenilik kalıcı bir yenilik olacak! Amazon’un planları yolunda giderse ülkemizdeki alışveriş siteleri büyük sıkıntı yaşayabilirler. Çünkü şuan satın alınan birçok ürün daha ucuza geliyor. Ayrıca bir ayrıntı da şöyle ki artık www.amazon.com.tr adresine girilmeye çalışıldığında otomatikman amazon.de adresine yönleniyoruz. Yani bu demek oluyor ki Amazon; amazon.de adresini diğer Avrupa ülkeleri ile ortak kullanmamızı istiyor. Peki Amazon’dan alışveriş yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? İşte bir sonraki yazımızın konusu da bu olacak. Beklemede kalın!