Sosyal medyada günlerdir konuşulan en düşük  memur maaşı tartışmalarına son nokta yarın konuluyor. 

En düşük memur maaşının 23 bin TL'ye çıkartacak kanun teklifi yarın Meclis Başkanlığı'na sunulmaya hazırlanılıyor. Günlerdir Twitter'da tartışma konusu olan memur maaşı ne kadar olmalı konusu yarın son buluyor, çünkü en düşük memur maaşını 23 bin TL'ye çıkartacak kanun teklifi yarın meclise sunulacak.

Asgari ücrete yapılanzam sonrası gözler memur maaşına yapılacak olan zam düzenlemesindeydi. Memur maaşlarına dahil yapılacak olan düzenleme yarın mecliste konuşulacak. Yarın memur maaşları için kanun teklifinin Meclis'e sunulacağı açıklandı. Buna göre de en düşük memur maaşı 22 bin TL olması için kanun teklifi verilecek.

Milyonlarca memurun beklediği haber yarın geliyor. Memur maaş zammı düzenlemesi yarın mecliste görüşlecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada "5 Temmuz'da memur ve emeklilerimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz." diyerek milyonlarca memur vatandaşı heyecanlı bekleyişe soktu.

Peki memur maaşları ne kadar olacak? Memura ne kadar zam yapılacak? En düşük memur maaşını 23 bin TL'ye çıkartması istenen kanun teklifi yarın meclise sunulacak.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu konuyla ilgili olarak gezetecilere yaptığı açıklamada "Verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Bu hafta içerisinde kanun teklifimizi milletvekili arkadaşlarımızla beraber meclise sunacağız." dedi.