09.12.2016 21:44

Sony, PlayStation Oyunlarını Mobil Cihazlara Entegre Ediyor

Sony, 50 milyon satış rakamını geçen oyun konsolu PlayStation ile uyumlu oyunları mobil cihazlara entegre ediyor. İşte mobil cihazlar ve PlayStation uyumu.

Özellikle Black Friday gecesi yaptığı indirimler ve yakaladığı satış rakamları ile dikkatleri bir kez daha üzerine çeken, üretiminin 4.yılında toplamda 50 milyonluk satış rakamına ulaşan Sony’nin oyun konsolu PlayStation ile uyumlu olan oyunların, mobil cihazlara ve tabletlere entegrasyonunun tamamlanması için çalışmalar devam ediyor. Konuyla ilgili yaklaşık 6 yıldır kapsamlı bir çalışma içerisine girdiklerini belirten Sony yetkilileri, çalışmalarda sona doğru gelindiğinin ve oyun severlerin artık mobil cihazlarda da bunu deneyimle imkanı sağlanacağının altını çizdi.

playstation-mobil-1

SONY, HANGİ PLAYSTATİON OYUNLARINI MOBİLE ENTEGRE EDECEK

Sony ilk olarak Hot Shots Golf, Wild Arms ve Arc the Lad gibi PlayStation oyunlarının mobile entegre edileceğini ifade ederken, süreç içerisinde diğer oyunlarında mobil ve tablet üzerinden oynanabileceğini vurguladı. Sosyal medya üzerinden ise çalışmaların uzunluğu ile tepki alan Sony’nin, birçok oyun ile akıllı telefonların marketlerine girerek kullanıcılarının gönlünü almaya yöneleceğinin vurgusu yapıldı. Diğer taraftan Disgaea ve Yomawari oyunları içinde Nippon Ichi Software ile çözüm ortaklığına gittiğini belirten Sony yetkilileri, yakında bu oyunlarında oyun severler ile buluşacağını ifade etti.