Twitter Çöktü Mü?

Popüler sosyal medya platformu Twitter’a erişim sağlanamıyor. Peki Twitter çöktü mü? İşte sabah saatlerinde başlayan Twitter’a erişim sorunuyla ilgili detaylar!

9

Milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan popüler sosyal ağ platformu Twitter‘a bugün sabah saatlerinden beri erişimde sıkıntı yaşanıyor. Ara ara tekrar erişebilen siteye şu anda erişim sağlanamıyor. Twitter‘a erişim sıkıntısı sadece Türkiye‘de de değil bütün dünya genelinde yaşanıyor.

BTK: Twitter’a Erişim Engeli Yok!

Türkiye’deki kullanıcılar yaşanan erişim sıkıntısının Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) tarafından Twitter‘ın engellemiş olmasından kaynaklanabileceğini düşündüler. Ancak BTK daha sonra bu konuda yaptığı açıklamada Twitter engeli için herhangi bir mahkeme kararı olmadığını ve böyle bir engel durumunun söz konusu olmadığını aktardı.

Twitter‘a erişimler ara ara tekrar sağlanırken, erişim engeli söz konusu olmadığı için kullanıcılar VPN servisleri üzerinde de farklı ülke IP’leri üzerinden Twitter‘a giriş yapmayı deneseler de Twitter‘a girişte başarılı olamıyorlar.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter‘da böyle bir çökme durumunun yaşanması ise sosyal medya kullanıcılarında şüphesiz çeşitlere endişelere neden oluyor. Bakalım Twitter’daki bu erişim sorunu ne zaman tamamiyle düzelecek? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Benzer içerikler Yazarın diğer gönderileri

 • Hanife Tepkez

  Twitter fena bir şekilde para kaybı yaşadıgını kesindir. Ama adamlar hemen erişim sağlarlar. Para kazanmaları için erişim şart.

 • Furkan Çelebi

  Anlık bir şey olduğunu düşünüyorum sonuçta her büyük sitenin bile zaman zaman problem yaşadığı olabiliyor zaten şimdi baktımda düzeltmişler sıkıntısız kullanabiliyor herkes.

 • celil

  bu aralar internette yavaşlamalar var sosyal ağlarda özelikle facebook ve twitter gibi aynı zamanda sürekli bağlantı gitmesi de cabası

 • kerim

  bugün twitterimi biraz düzenleyim dedim ki normalde twitter kullanmam ama şansıma sorunlu günü denk geldi bende bilgisayarımda sorun var diye düşünüyordum

 • Derya

  Bu gün sabah saatlerin saat 10-11 aras karşılaştım bende. Hemen aklıma ülkede bir olay mı geldide engellediler sorusu geldi. Sanırım teknik bir sorun oluştu.

 • fatih

  Yine rahat durmamışar saçma sapan propoganda resimlerin yayınlanmasına izin vermişlerdir.Gönül isterki türk yazılımcılarının yaptığı platformlara üye olmak ama yok:(

 • Sude

  Neyse ki kesintiler kısa süreliydi, birkaç gün sürse herhalde millet krize girer 🙂 Twitter olmadan ne yapacağız diye düşünüp duruyorlar..

 • Burhan Ozdes

  Nefis bir site, tasarım olarak harika bir site kimin emeği varsa allah razı olsun tek kelime ile harikasınız.

 • cwlerde

  Twitter kendine geldi ama 4 büyük yöneticisi istifa etti dün gece… Bu gidişhattı iyi değil çünkü bu sıra yöneticileri ve erişimi ile ilgili ciddi sıkıntıları var reklam fikirleri ile gelir artırılır ve alt yapı çalışmaları ile durum toparlanabilir…