21.01.2017 09:24

Vine.co sizlere ömür!

Bir zamanların efsanesi, video üreticilerinin çıkış noktası olan Vine'da sona gelindi. Artık Vine.co sadece bünyesindeki eski videoları barındırıyor!

Birçok fenomenin doğuşuna şahitlik etmiş sitelerin en başını çeken Vine.co artık ne yazık ki tamamen sonlanıyor. Eski vinelar için tasarlanmış olan arşiv sisteminin vine.co adresine yönlendirilmesinden sonra diyebileceğimiz tek şey vine artık tarih oldu cümlesi. İşte Vine.co için oluşturulan arşiv sistemi:

Vine.co artık arşiv sitesinden başka birşey değil!

Geçtiğimiz aylarda Line gibi birçok firmanın Vine‘ı satın almak istediğini duyurmuştuk. Fakat görünen o ki Vine’ın sahibi Twitter vine.co’yu hiçbir firmaya satmamış. Artık Vine.co’ya girdiğinizde videoların yıllara ve türlere göre arşivlendiğini görebilirsiniz. Ülkemizden de birçok fenomen çıkmasına sebep veren platform Vine’ın tam olarak hangi nedenden dolayı satılmayıp arşivlendiği bilinmiyor. Bildiğiniz üzere vine fenomenleri de bu gelişmelerden sonra instagramda video üretmeye çoktan başladı. Bu arada Twitter’da video paylaşmak için vine.co’yu kullanmaya devam edebilirsiniz ancak Twitter’da paylaşılmayan videolar kayıt altına alınmıyor.