11.05.2016 16:59

WhatsApp’ın Windows ve OS X Sürümü Yayınladı!

Uzun süredir beklenen resmi WhatsApp masaüstü uygulaması yayınladı! Peki WhatsApp masaüstü uygulaması nasıl kullanılır? Hemen şimdi WhatsApp masaüstü indir!

os-x-ve-windows-icin-whatsapp-uygulamasi

Dünyanın en çok kullanılan internet üzerinden mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık masaüstü uygulaması ile bilgisayarınızda! Yıllardır beklenen bir özellik olan WhatsApp masaüstü sürümü ile ilgili olarak son dönemlerde ortaya çıkan dedikodular bu sabah gerçekliğe kavuştu. Windows ve OS X işletim sistemi için yayınlanan WhatsApp masaüstü uygulaması WhatsApp Web uygulamasına ek olarak herhangi bir avantaj sunmuyor. Kısaca WhatsApp masaüstü uygulaması için WhatsApp Web uygulamasının EXE biçimi haline getirilmiş versiyonu diyebiliriz.

WhatsApp Masaüstü İndir

OS X ve Windows için WhatsApp uygulamasını indirmek için WhatsApp‘ın resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. WhatsApp İndir bağlantısına tıklayarak sağ tarafta yer alan Windows için İndir veya Mac OS X için indir seçeneğine tıklayarak WhatsApp masaüstü sürümünü indirebilirsiniz.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Daha önce de söylediğimiz gibi WhatsApp masaüstü uygulamasının WhatsApp Web‘den bir farkı olmadığı için mobil cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açıp Menü’den WhatsApp Web seçeneğine dokunarak indirmiş olduğunuz WhatsApp masaüstü uygulamasındaki QR kodunu taramanız gerekmektedir.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Neden Beklentileri Karşılamadı?

WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının yayınlanmasını isteyen kullanıcılar masaüstü uygulaması aracılığı ile mobil cihazından bağımsız olarak WhatsApp‘ı kullanmak istiyordu. Fakat ne yazık ki WhatsApp masaüstü uygulamasını kullanmak için mobil cihazınızda WhatsApp’ın kurulu olması ve sürekli olarak internete bağlı olması gerekiyor.