21.09.2016 22:51

YouTube Kötü Yorum Sıkıntısına Çözüm Buldu!

Video platformu YouTube, video yorumlarında bulunan küfürleşmelerin önüne geçebilmek için yeni bir formül geliştirdi. İşte YouTube’un yeni yöntemi!

YouTube videoların yorum kısmında bulunan kötü yorumların atılmasını engellemek için yeni bir yöntem geliştirdi. YouTube Heroes adı verilen ekip sayesinde YouTube üzerinde modetörlük sistemi kuracağı düşünülen geliştirici ekip, kötü yorumların önüne geçmeyi kafaya bir hayli koymuşa benziyor! İşte bu sıralar oldukça konuşulan YouTube Heroes projesi hakkında bildiğimiz tüm detaylar!

YouTube Kötü Yorumları Engelleyecek!

Ülkemizden atılan YouTube videolarında da sıkça karşılaştığımız küfürlü yorum probleminin önüne geçmekte oldukça kararlı görünen YouTube, sırf bu iş için bir ekip toplamaya karar verdi. YouNow’daki gibi moderatör sistemi kuracağını düşündüğümüz YouTube’un bu ekibe tam yetki vermeyeceği düşünülüyor. Sadece yetkilerinin yorumları puanlamakla sınırlı olacağı düşünülen ekip sayesinde kötü yorum sahiplerinin 1000 puan sonrası tamamen YouTube’dan uzaklaştırılmasına neden olacak. Ayrıca YouTube Heroes ekibine katılmak isteyen herkesin değerlendirmeye alınacağını da ekleyelim. Eğer sizde YouTube’un kahramanı olmak istiyorsanız aşağıdaki adresten YouTube Heroes ekibine katılmayı deneyebilirsiniz! Bakalım ilerleyen zamanlarda bu ekipte bizden birileri çıkacak mı ve bu ekip kötü yorumları engellemekte etkili olabilecek mi?

https://support.google.com/youtube/answer/7124236?hl=en&ref_topic=7124235