29.06.2016 08:05

YouTube Para Kazandırmaya Devam Ediyor!

YouTube’dan para kazanmak sanıldığı kadar kolay değil. Fakat bunu başarabilenler de bir hayli fazla. İşte 6 yaşındaki Hintli şefin hikayesi!

Onu lakabı Kicha olarak biliyoruz. Yaşıtları sokakta koşturur iken Kicha, yeteneği sayesinde YouTube’dan para kazanıyor.

Sadece 7 ay önce YouTube yayın hayatına başlayan Kicha, verdiği yemek tarifleri sayesinde geçtiğimiz ay Facebook ile özel bir anlaşma imzalayarak 2.000 dolar ödeme aldı. İlk başta diğer youtuberlere göre fazla kazanamadığı düşünülse de Türk lirası olarak yaklaşık 4.5 adet asgari ücrete tekabül eden bu tutar, 6 yaşındaki bir çocuk için büyük bir başarı.

kicha-para-kazanma-youtube

Özellikle verdiği “Mangolu Dondurma” tarifi videosu sayesinde ünlenen Kicha’nın 1.972 abonesi bulunmasına rağmen izlenimleri buna oranla bir hayli yüksek. Üstelik bahsi geçen Facebook anlaşması da bu video üzerine yapılmış.

İşte o video:

Peki Nasıl Oluyor da Kicha Bu Kadar Çok İzleniyor?

Daha önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi YouTube videolarında birçok değişken önem arz ediyor.Gelin bunlardan bazılarına değinelim.

Öncelikle YouTube’a atacağınız videonuzun ya bilgi verici ya da eğlendirici özelliğinin olması gerekiyor. Hatta bu iki özelliği Kicha gibi harmanlarsanız çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bir diğer önemli özellik ise sabırla düzenli video yüklemeniz. Unutmayın ki hiçbir YouTube kanalı bir anda ünlenmedi.

Kicha’nın kanalını merak ettiyseniz aşağıdaki adresten inceleyebilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCSPG2M54ReM1Pb9VIzkml8Q