07.11.2016 05:12

YouTube, Red İçin Müşteri Bulmakta Zorlanıyor!

Geçtiğimiz yıl duyurulan YouTube Red hizmetinden pek iç açıcı olmayan haberler geldi. Gelen yeni raporlara göre YouTube Red, çok az miktarda satın alınmış!

YouTube Red geçtiğimiz yıl hizmete sunulduğundan beri rakipleri olan Netflix ve Hulu gibi yayıncıların varlığına karşın büyümeye büyümeye çalışıyor. Yaklaşık 1 yıl sonra hazırlanan rapora göre YouTube Red’e üye olan kullanıcıların sayısı incelendiğinde YouTube kullanıcılarının henüz ücret ödeyerek YouTube videolarını izlemeye pek hevesli olmadığı görülüyor! İşte YouTube’u üzen o veriler!

YouTube Red İstenildiği Rağbeti Göremedi!

youtube-music

Birçok kaynaktan alınan bilgiye göre YouTube Red şu an 1,5 milyon ücretli kullanıcıya sahip. İlk bakışta bu rakam iyi gözükse de YouTube Red’e deneme amaçlı üye olanlardan yarısından daha azının uygulamaya para ödeyerek devam ettiği düşünüldüğünde pek başarılı bir sonuç olmadığı anlaşılıyor. Yani YouTube Red deneme paketine üye olan 3 kişiden yalnızca 1’i para ödeyerek Red üyeliğini devam ettirmiş. Yayınlanan verileri inceleyerek; kesintisiz ve reklamsız müzik dinlenilmesine olanak veren YouTube Red hizmetinde ilk veriler pek iç açıcı olmadığını söyleyebiliriz. 1,5 milyon kullanıcı iyi bir rakam olarak görünse de YouTube’un dünya çapında 1 milyar üyeden daha fazla üyeye sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu rakam ufak bir rakam olarak kalıyor. Özellikle rakiplerinin başarısının bu alanda YouTube’un önünü kapadığı düşünülüyor!