01.12.2016 20:31

YouTube Starları Teker Teker YouTube’u Bırakıyor!

YouTube'un en bilinen isimleri, video platformuna teker teker veda ediyor. Peki altın yumurtlayan YouTube kanallarını neden bırakıyorlar hiç merak ettiniz mi?

Geçtiğimiz günlerde YouTube‘da vlog çekmeye ara verdiğini duyuran Felix’ten sonra yani PewDiePie kanalından sonra YouTube’a ara veren isimlerin ardı arkası kesilmiyor. YouTube‘da vlog çekmeyi bırakanların başını çeken isim ise 2 yıldır içerik üreten Casey Neistat isimli kullanıcı oldu. Bunların dışında bir kaç YouTube ünlüsünün de vlog çekmeyi tamamiyle bırakacağı veya ara vereceği gelen bilgiler arasında. Peki oldukça para kazandıran bu tür videolardan neden vazgeçiliyor? İşte sebepleri!

YouTube’da Vlog Dönemi Bitiyor Olabilir!

YouTube‘un büyük isimleri birer birer vlog çekmeyi bıraktıklarını duyuruyor. Casey Neistat ve PewDiePie‘dan sonra bu modaya Marcus Butler ve sawyerhartman isimli YouTube yıldızları da eklendi. Oldukça izlenim getiren bu videolardan vazgeçilmesinin sebebi olarak ise bu tür vlog videolarının bir süre sonra oldukça sıkıcı olmaya başlaması gösteriliyor. Tüm gün boyunca yaptıklarını çekerken yaptığı aktivitelerden aldıkları hazın ortadan kalktığını iddia eden YouTube yıldızları teker teker vlog serisini sollandırıyor. Bakalım bu akım ülkemizdeki YouTube yayıncılarını da etkileyecek mi?