13.08.2016 00:33

YouTube’da Çizim Yaparak Milyonlara Ulaştı!

YouTube, diğer özelliklerinin yanı sıra insanlara ekmek teknesi de olabilen site. Bugünlerde YouTube’un zengin ettiği sanatçılara, bir yenisi daha eklendi!

YouTube üzerinde yeteneklerini icra eden kullanıcılar birer birer hem meşhur olmaya hem de zengin olmaya devam ediyorlar. Özellikle “nasıl yapılır” kategorisindeki YouTube kanallarının çok hızlı bir şekilde yükseldikleri bilinen bir gerçek. İşte bu kategoriyi çizim kategorisi ile birleştiren ProkoTV kanalının izlenimi kısa bir süre önce aylık 750 bin rakamına ulaştı!

İnsan Anatomisinin Nasıl Çizileceğini Öğreten YouTube Kanalı: Proko!

youtube-kanali-cizim

Stan Prokopenko isimli sanatçıya ait Proko kanalı, çizim kanalı ustası Markcrilley’in izinden gidiyor. Ustası diyoruz çünkü Markcrilley adlı çizim kanalı Proko’nun 5 katı aboneye ve izlenime sahip! Fakat insan anatomisinin çizimini öğreten videolarını YouTube kanalına yükleyerek ani bir atak yapan Stan, geçtiğimiz Temmuz ayına göre izlenimlerini yaklaşık %20 artırmış durumda. Kısa süre sonra 1 milyonluk abone barajını da aşacağını düşündüğümüz YouTube yıldızı, ara sıra eğlenceli videolar da paylaşıyor. Ayrıca YouTube’da çizim kanalı konusunda ülkemizde çok fazla rakip olmadığını düşünüyoruz. Yani bu konuda bir yeteneğiniz varsa YouTube’da değerlendirmek için çok geç kalmış sayılmazsınız!

İşte Proko’nun dikkat çeken videolarından birisi: