01.07.2016 18:57

Android Nougat Geliyor!

Google'nin düzenlediği Android N anket isim sonuçlandı. Kazanan isim Android Nougat olarak belirtildi. Peki nedir bu Android Nougat?

Google‘nin sahip olduğu Android işletim sistemini yeni ismi için geçtiğimiz aylarda anket başlatılmış ve tüm dünyadan bu ankete kullanıcılar başvuru yapmıştı. Ankete başvuran kişiler Google‘nin adını koyacağı Adroid N… ismini belirleyecekti ve sonunda anket sonuçları açıklandı. Ülkemizde de yüz binlerce kişi bu ankete katıldı. Pek çok caps sayfası Google’yi trollemek için belirlemiş olduğu isimleri kullanıcılarının yazmasını istedi. Bu tip girişimler elbette sadece Türkiye’den çıkmıyor. Ancak Google‘nin böyle girişimlerin önüne geçeceği zaten beklenmete ve bu tip kampanyalardan gelen anket sonuçlarını değerlendirmeyeceği aşikardı. Merakla beklenen anket sonunda tamamlandı ve Google o ismi açıkladı.

Android N Anketi Sonuçlandı

Google tarafından yapılan açıklama ile anketin sonuçlandığı ve yayınlanacak olan Android güncellemesinin adının Android Nougat olacağı belirtildi. Peki nedir bu Android Nougat?
Türkçe anlamı Koz Helvası kelimesini ifade ediyor. Yani bizim için pek önem ifade eden bir isim değil gibi duruyor. Tabi ki Türkçe bir ismin anketi kazanmasını elbette isterdik ancak ülkemizden katılan kişilerin pek çoğu caps sitelerinin yaptığı etkinlikler sonucu belirlemiş olduğu isimleri yazdığı kesin gibi görünmektedir. Peki sizce Android Nougat ismi nasıl olmuş? hemen yorumlarınız ile Google‘nin aldığı kararı değerlendirebilirsiniz.