01.07.2016 03:49

Android Nougat Ortaya Çıktı!

Google'ın, Android N sürümü için vereceği isim belli oldu. Android N sürümünün ismi Android Nougat olarak açıklandı. İşte Android Nougat için detaylar!

GoogleAndroid mobil işletim sisteminin en yeni sürümü olacak Android 7.0‘ın adının Android Nougat olarak belirlendiği açıkladı. Bu kapsamda Google‘ın Kaliforniya’da yer alan Android heykelleri ile dolu kampüs alanına Android Nougat‘ın heykeli de eklendi.

Android Nougat İsminin Seçim Süreci!

Google, Android 7.0 (Android N) sürümünün ismi için bir süredir kullanıcılardan da kurduğu internet sitesi üzerinden isim önerileri alıyordu. Türkiye’de kullanıcılar ise bu internet sitesi üzerinden verdikleri önerilerde Google‘ın Android 7.0 sürümü için “Android Namık” şeklinde bir ismi kullanmalarını tercih etmişlerdi. Global ölçekte Android N sürümünün isminin çoğunlukla Android Nutella olması beklenirken, Google, Android 7.0 için Android Nougat ismini tercih ettiğini açıkladı. Android Nougat‘ın neden tercih edildiği konusunda ise Google cephesinden açıklama gelmedi.

Google, Mart ayından beri ise Android N adı altında bir önizleme sürümünü geliştiricilerin kullanımına sunmuştu. Ancak Android Nougat için tam manasıyla yeni bir önizleme sürümü yayınlanacağını konusu için şimdilik bir açıklama yapılmadı. Android Nougat‘ın Android için önemli iyileştirmeler ve yeniliklerle gelmesi bekleniyor.