01.07.2016 16:26

Facebook Messenger Botları ile Tanışın!

Facebook'un Messenger için kullanıma sunduğu botlarının sayısı 11 bini aştı. İşte Facebook Messenger botları ile ilgili merak edilen detaylar!

Facebook, Nisan ayından beri interaktif botlar oluşturmak için Messenger Platformu üzerinden Messenger botlarını denemeye sunmuştu. Yapılan açıklama göre Messenger botlar ile geçen üç aylık süre zarfında Facebook‘un mesajlaşma hizmetini geliştirmek için 11 binden fazla bot kullanılabilir hale getirildi.

Facebook Messenger Botları Hayatı Kolaylaştıracak!

Messenger botları yeni başlayanlar için kolay ve kullanışlı bir çözüm sunuyor. Bu sayede insanlar fazla metin yazmak zorunda kalmadan iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca hızlı yanıtlar ve kalıcı menüler gibi seçeneklerle Messenger botlarının kullanımı daha da kolaylaştırılıyor.

facebook-messenger-bot
Örneğin bir restoran için Messenger botu ile konuştuğunuzda bot size; bir tablo, kitap ve istediğiniz bir zaman dilimi, aynı şekilde seçmek istediğiniz haftanın herhangi bir gününü seçme düğmelerinin görünmesini mümkün kılabiliyor. Aynı zamanda sadece sohbet ekranı içinde bir menü seçeneğine dokunarak müşteri rezervasyon yapabiliyor.

facebook-messenger-hizli-yanitlar

Bugünlerde şirketler de Facebook Messenger üzerindeki kendi botlarına yeni işlevler eklemek ve kullanıcılarının deneyimlerini geliştirmek için Messenger Platformu’na yeni özellikler katmayı düşünüyorlar.

Botlardan ayrıca GIF, ses, video ve diğer dosyalar ile cevap gönderilebilmesi de artık mümkün olacak. Facebook Messenger botlarının sahip olduğu potansiyel ile insan hayatına birçok noktada renk katacağı düşünülüyor.

Facebook İfadeleri artık Gear VR’da Kullanılabilecek!